Mláděti nyní dorůstá peří a učí se létat. „Je od začátku krmeno tím, co dáme rodičům. Ti ho oba následně krmí, a to i teď, když už mládě opustilo hnízdní boudu,“ sdělila chovatelka ptactva v zoo Jana Vargová.

Arassari jí zejména čerstvé měkké ovoce, jako jsou banány či papaya, a to několikrát denně. „Ptáci mají neustále k dispozici také hmyz a vodu. Občas je jim podáván černý čaj. Krmení je obohaceno o vitaminy, minerální látky a probiotika,“ přestavila jídelníček těchto tukanovitých ptáků Vargová.

Nové elektromobily v Kyjově, multikáry s kontejnerovým nosičem a třístranným sklápěčem.
Do ulic Kyjova vyjely zelené elektrické multikáry, podívejte se

V Hodoníně začali s chovem arassariů, jejichž domovem je Jižní Amerika, v roce 2019. To do zoo přicestoval nejen pár arassariů hnědouchých, ale také dvojice arassariů rudokostřecových. Před jejich příjezdem tady ukončili chov příbuzného druhu, tukana obrovského. „Letošní mládě si pravděpodobně ponecháme pro sestavení dalšího páru nebo jako chovatelskou rezervu,“ dodal Ingr.

Vzhledem k následkům tornáda zůstává hodonínská zoologická zahrada do odvolání zavřená. „O jejím otevření budeme informovat,“ doplnila mluvčí zoo Marie Blahová.