Největší obavy měl z češtiny. „Paradoxem je, že tu jsem zvládl ze všeho nejlépe. Těšil jsem se ale až to budu mít všechno za sebou," potvrzuje mladík, který byl před měsícem mezi kvartetem studentů průmyslové školy oceněným hodonínskou radnicí.

Maturitu složil toto pondělí a předpokládá, že za deset. „Určitě nepatřím mezi ty, co studijními výsledky excelují. Já se držím na tom zlatém středu," usmívá se mladý hudebník. Hlavní pomaturitní oslavy podle něj teprve přijdou. „Ještě neodmaturovala půlka třídy, takže jsme to se spolužáky ještě neoslavili," svěřuje se Jan Klubus.

Zato s kluky z kapely už trochu po maturitě slavil. „Ti z toho mají totiž radost největší. Konečně se teď můžu naplno věnovat práci na novém albu, které je momentálně pro kapelu zásadní," upozorňuje frontman Šrotů.

Nyní doufá, že se dostane ke studiu na brněnském Vysokém učení technickém. „Už poměrně dlouhou dobu se věnuji studiovému nahrávání a celkově věcem okolo zvuku, taky právě ono připravované album točíme v mém domácím studiu. Chtěl bych studovat obor audio inženýrství, čímž bych si vlastně propojil svůj velký koníček se školou," přibližuje své plány zpěvák, který navíc hraje i s cimbálovou muzikou Vojara. V letošním nabitém programu si stihl ještě v březnu zahrát na folklorním festivalu v Kostarice. „Je to pro mě, tak jako pro ostatní kluky z cimbálky, obrovský zážitek a zkušenost, například jsem nikdy předtím neletěl letadlem. Nezapomenutelná je tamní krajina a krásné pláže. Překvapilo mě, jak teplá voda je v Karibském moři," svěřuje se cimbalista Vojary.

Jednadvacátého srpna ale bude ve Velkých Bílovicích u křtu CD Šrotů. „Do nových písní se snažíme dát nyní více emocí, zároveň se z nich ale nesmí ztratit energie, která je pro rock zásadní," dodává úspěšný maturant, který ještě letos vyrazí s kapelou na festivaly do Velkých Bílovic, Podivína či Petrova.