Babiš ale zvítězil v Hodoníně, ve Veselí nad Moravou a opět mezi městy nejvýrazněji v Dubňanech, tentokrát skoro o deset procent.

PODÍVEJTE SE, JAK VOLILI LIDÉ VA VAŠÍ VESNICI ČI VAŠEM MĚSTĚ. VÝSLEDKY ZDE: 

Mobilizace proti předsedovi ANO ale obrátila vítěznou kartu v Kyjově, ve Strážnici, Vracově, ve Bzenci i ve Ždánicích ve prospěch nového prezidenta. Právě ve druhém nejlidnatějším městě okresu vstupoval bývalý premiér do finále s více než pětiprocentním náskokem z prvního kola.

Samostatný duel však vyzněl mnohem lépe pro Pavla se ziskem více než 56 procent. „Za prvé jsem moc rád, že se kyjovská aktivní veřejnost spojila, a to ne přímo proti Babišovi jako takovému, ale aby podpořila hodnoty, které reprezentuje Petr Pavel, a naopak popíral Andrej Babiš. Pevně věřím, že ke skvělému výsledku pomohla jak výzva, která šla do schránek, tak společné video zastupitelů,“ sdělil kyjovský místostarosta Daniel Čmelík. Společné video podpořili všichni tamní nekomunističtí městští zastupitelé.

Studentské volby v Integrované střední škole v Hodoníně.
VIDEO: Studenti v Hodoníně hlasovali pro Pavla a chtějí už volit od šestnácti

Nejlidnatější vesnice na Hodonínsku, a také v Jihomoravském kraji, připsala velice těsné vítězství rodákovi z nedaleké Bratislavy. V druhé nejlidnatější vesnici regionu, vinařských Mutěnicích, dala naopak tentokrát většina voličů přednost generálovi.

Druhé kolo volby prezidenta přilákalo na Hodonínsku k urnám ještě více lidí než před čtrnácti dny. Volební účast se přiblížila k sedmdesáti procentům. Přesto více než třicet procent oprávněných voličů k hlasování nevyrazilo. Tedy více než 37 tisíc obyvatel hodonínského okresu.

„U voleb jsem nebyl, neboť považuji oba dva kandidáty za katastrofu pro naši společnost. Výsledky odpovídají neuvěřitelnému tlaku k preferenci zvítězivšího kandidáta, který si to zdaleka nezaslouží,“ uvedl Marcel Řimák, bývalý ředitel kulturních domů ve Veselí nad Moravou a v Hodoníně. Nakonec tedy v hodonínském okresu zvítězil Pavel s 44 320 hlasy před Babišem s 40 666 hlasy.