Právě jeho rodné město se tehdy stalo jedním z epicenter nespokojenosti dělníků. „Při přípravě jsem se dozvěděl spoustu nových historických zajímavostí. Třeba že stávka v Praze vůbec nebyla největší, většinou se odehrávala v dělnických centrech,“ říká Kadlčík.

S kolegy hru předvedl formou scénického čtení na oslavách stého výročí vzniku Československé republiky v hodonínském Masarykově muzeu. Žánru kombinujícího čtený text s divadelními prvky se Kadlčík s kolegy ve městě u hranic se Slovenskem věnují pravděpodobně jako jediní.

Básník ovlivněný tvorbou beatniků či bratry Topolovými je současně zakladatelem HAČTE!, tedy hodonínského autorského čtení. Ke vzniku literární akce s lehce multižánrovým přesahem ho podle jeho vlastních slov přivedl egoismus. „Chtěl jsem o sobě dát vědět. Zároveň jsem ale chtěl dát prostor lidem, kteří píší jen do šuplíků. Nic podobného v Hodoníně nefunguje,“ vysvětluje.

Nedávno se konalo už jedenácté pokračování. Při události se představují básníci a prozaici z Hodonínska i okolí. Na podzim přijel dokonce jeden spisovatel z rumunské Bukurešti. Na veřejnosti Kadlčík vystupuje pod pseudonymem Stanislav Klín. „Pro mě je to alter ego, pod kterým si můžu dovolit cokoliv. Je to maska,“ vysvětluje svůj záměr.

Do budoucna plánuje vydání vlastní knižní prvotiny.