Aby se na zahraniční stáž dostala, musela projít několika pohovory. „Vybrala jsem si Českou republiku. Místním studentům předvádím prezentace, ve kterých se jim snažím představit svou zemi. Historii, každodenní život, tradice, tradiční tance, jídlo, zvířata a také naše písmo. To se studentům velice líbí," prohlašuje Gruzínka.

Khutsishvili pochází z malé rodiny. Má jenom matku a babičky. „Ve svém volném čase ráda lyžuji a vyrábím šperky ve tvaru zvířat, což je stará řecká a také gruzínská tradice. Používám hlavně stříbro, ale občas i zlato," prozrazuje malá a usměvavá studentka.

Když má volno, poslouchá hudbu, pokud možno rockovou. Její oblíbené kapely jsou Artic Monkeys, Muse, Placebo, Radio Head nebo Pink Floyd.

V České republice je už měsíc. „Úplně jsem si to tady zamilovala. Přijela jsem do Prahy a měla jsem pocit, jako bych nešla po ulici, ale ocitla se v muzeu. Jsou tam přímo úchvatné budovy, opravdu jedinečné. V Gruzii máme nádherná přírodní panoramata, ale stavby nejsou nijak zajímavé. Praha pro mne byla nezapomenutelným zážitkem," svěřuje se se svými prvními dojmy.

V Kyjově bydlí u české rodiny. Kvůli programu se ale stěhuje každý týden. V tom příštím se dostane do Brna.

Podle Khutsishvili jsou česká a gruzínská kultura velmi rozdílné. „Asi devadesát procent Gruzínců jsou ortodoxní křesťané, tady jsou obyvatelé spíše ateisty nebo katolíky. Na České republice se mi také líbí, že se nikdo nezajímá o to, co dělám. U nás je celkem běžné, že se lidé na vše ptají. Vyjdu třeba do ulic a nějaký starší člověk, kterého neznám, se ke mně přidá a začne se ptát, proč nosím zrovna takové oblečení," přibližuje zvláštnosti své země.