Na návsi v Prušánkách se na oblíbené gastronomické akci sešlo bezmála pět set lidí. „Jsme rádi, že nás obec v přípravách podpořila. Je to náročné jak fyzicky, tak finančně. Dneska se koná už čtvrtý ročník, takže mouchy máme vychytané, ale nejvíce záleží na lidech," uvedla za organizátory Zdeňka Šimková. Podstatou festivalu je hlavně to, jak se soutěžící týmy na vaření připraví. Pořadatelé jim zajišťují maso, dřevo, vodu a nádobí. Zbytek už je na jednotlivých družstvech, která nesou obvykle zajímavé názvy.

Mezi takové patřil například Povedený čtyřlístek, Hujer tým nebo Sexy bonbonky. Skupinek, které bojovaly o titul nejlepší pochoutky, se letos poskládalo osmnáct. „Každé osazenstvo stánku prodává své gulášové porce za třicet korun. Loni se jich prodalo kolem tří tisíc," sdělila Šimková a dodala, že od prvního ročníku soutěžících kolektivů stále přibývá. „Do prvního festivalu se přihlásily čtyři týmy, další rok už jich bylo jedenáct, loni šestnáct a nyní zatím nejvíce," upozornila.

Soutěžící nezaháleli a pro lepší prezentaci se neváhali převléknout do různých kostýmů nebo si působivě vyzdobit svůj stánek. Sladěné do stejnokroje bylo také Sdružení moravsko-rakouských Kuchařů neboli SMRK. Vedoucí skupinky kuchtíků Erich Ševčík prozradil, že pro hosty si on a jeho kolegové připravili vídeňský recept z hovězího masa s přídavkem vídeňského párku a okurky. „Už podruhé jsme přijeli zkusit své štěstí, minule jsme se neumístili, ale to nás neodradilo," vypověděl Rakušan žijící v Hodoníně.

Gulášfestu se kromě Prušáneckých už pravidelně účastní i zájemci z okolí. Uvařit svoji načervenalou specialitu přijeli také z Velkých Bílovic, Kelčan, Břeclavi nebo Čejkovic. Přípravu nepodcenil ani tým Partička z Mlýnské, který začal se základem pro guláš už kolem páté hodiny ráno. „Kotlík má obsah přibližně pětadvacet litrů. Abychom takové kvantum stihli navařit, přivstali jsme si," řekl Miroslav Pálka, který postavil svoje družstvo ze sousedů v Mlýnské ulici, po které ho také pojmenoval.

Kuchaři se utkali o hlavní cenu za pokrm a také o cenu speciální ocenění za nejoriginálnější kostým nebo výzdobu. „Hodnotí odborná a laická porota. První tři nejúspěšnější družstva dostanou plechové kotlíky, medaile a něco dobrého k pití," přiblížila Šimková. Tu překvapilo, že se přihlásily tři týmy hasičů, tři myslivců a dvě Partičky. „Dnešek je hodně soupeřivý," zasmála se.

Svoji pochvalu také udělil návštěvník z Prušánek Emil Maršálek. „Minulý rok mi nejvíce chutnal guláš od myslivců z Bojanovic. Zrovna mířím k jejich stánku, abych porovnal, jestli se polepšili nebo naopak," svěřil se Maršálek. Na Gulášfest každoročně zavítá více než pět set hostů.

nejlepší družstva

Odborná porota

1. místo: Hastrmani, Moravská Nová Ves
2. místo: Obecňáci, Prušánky
3. místo: Samowar, Prušánky

Veřejná porota

1. místo: Partička, Prušánky
2. místo: Velkobílovičtí myslivci
3. místo: Myslivecké sdružení Hubert, Prušánky