Rozhodlo o tom na svém zasedání 25. ledna jednomyslně hodonínské zastupitelstvo. Humanitární pomoc obětem zemětřesení z Fondu solidarity bude poskytnuta prostřednictvím organizace ADRA Česká republika.

„Částka byla mimořádně schválena ve výši sto tisíc korun. Jde přitom o celkovou sumu, jakou město na podobné účely disponuje ve svém ročním rozpočtu,“ uvedl vedoucí odboru ekonomiky a financí Marián Maňák.

Částka určená pro humanitární účely je tak nyní pro letošní rok podle něho vyčerpána.

„Určitě má smysl pomáhat postiženým lidem kdekoli na světě, byť je to tak daleko, jako je od nás Haiti,“ je přesvědčena jedna z místostarostek Hodonína Anna Matějková.

Jak uvedla, zázraky se dějí, protože ještě ve středu záchranáři vyprostili z trosek jedné ze zřícených budov živého člověka.

„Proto je tato pomoc města Hodonína nejen symbolická. Prostřednictvím ADRy určitě doputuje na dobrou věc,“ soudí místostarostka. Na jaký konkrétní projekt hodlá ADRA peníze využít, není zatím jasné.

Fond solidarity byl zastupitelstvem města Hodonín zřízen už v roce 2009.

Jako trvalý účelový fond slouží k poskytování finanční pomoci v případě živelných pohrom, nebo významných životních událostí.

Jak se dále uvádí v tiskové zprávě města Hodonín, za celou dobu trvání fondu byly potřebným poskytnuty prostředky ve výši milionu a čtyř set dvaceti tisíc korun.