Úřad Jihomoravského kraje již vlastní veškeré zázemí, které je součástí sportovní haly. Sportovní krytý areál z roku 1993 byl postaven jako součást školní budovy s tím, že ji budou plně využívat studenti školy.

„Roční provoz haly se pohybuje zhruba kolem půl milionu korun, což není malá částka,“ vyjádřil se ředitel Střední odborné školy ekonomické a středního odborného učiliště Veselí nad Moravou Jiří Vavříček. Provoz haly zatím hradí město ze své kasy. Radním ale zřejmě došla trpělivost a sportoviště už dotovat nechtějí.

„Jsme přesvědčeni, že Jihomoravský kraj je schopen do této haly investovat mnohem větší finanční prostředky, což město nemůže,“ osvětlil veselský starosta Martin Bedrava. Podle něj jsou ale všechna jednání teprve na začátku. Zastupitelé budou hlasovat o budoucnosti sportoviště možná až příští rok.

„Zatím jsme převod sportovní haly projednali pouze s jedním zástupcem Jihomoravského kraje. Musíme se shodnout. Zatím ale ještě není možné říct, jak budou jednání v této záležitosti pokračovat,“ podotkl Bedrava. Pokud ale veselští zastupitelé převod haly na kraj neodhlasují, budou muset radní hledat další možnosti, jak nutné opravy a provoz platit.

Sportovní halu využívají k tréninku především členky místního prvoligového klubu házenkářek. Místní tam provozují také míčové hry, jako volejbal, sálové sporty nebo tenis. Mimo jiné ji využívají také žáci přilehlých škol z Veselí nad Moravou.