Jednatřicetiletý žarošický rodák nejenže ovládl svou vlastní kategorii, ale stal se absolutním vítězem celého klání. Zlatou medaili vybojoval v poměrně nové disciplíně nazvané TFA, která je pro hasiče obdobou železného muže. „Jedná se zřejmě o nejtěžší druh silové hasičské soutěže, která svými podmínkami simuluje práci při zásahu," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Spolu s Molešem slavili i dva Brňané. V kategorii nad čtyřicet let zvítězil Stanislav Kalvoda a Vít Malenovský v kategorii do třiceti let vybojoval stříbro.

Podle Moleše je závod natolik náročný, že se na něj musí pravidelně připravovat. „Trénuji minimálně třikrát týdně. Je třeba kombinovat vytrvalost, sílu i technické dovednosti," přiblížil Moleš, který je jedním z patnácti reprezentantů České republiky v této disciplíně.

Právě trénink se podle něj nesmí podceňovat. Konkurence v této disciplíně totiž neustále roste. „Dříve se soutěžilo spíše pro zábavu, teď už je to prestižní sport, na který se začíná specializovat čím dál více lidí," upozornil Moleš. Toho teď v červnu čeká soutěž v Polsku a na podzim zabojuje ve Francii.

O své dráze hasiče měl jasno už od dětství. „Nikdy mě ani nelákalo žádné jiné povolání. A když jsem v osmnácti letech nastoupil k dobrovolným hasičům v Žarošicích, nadchlo mě to naplno," připomněl si své začátky jednatřicetiletý muž, který u profesionálů působí již deset let.

Z jeho úspěchů se raduje i vedoucí hodonínského sboru Martin Červenka. „Jsem moc rád, že díky Petrovi je o nás slyšet i na sportovním poli," vyjádřil se Červenka.

Obecně si v požárním sportu podle starosty okresního sdružení hasičů Miroslava Kuchaře sbory z Hodonínska vedou velmi dobře. „Máme kolektivy, které jsou zařazené do republikové velké ceny. Jezdí třeba Lipov a Svatobořice-Mistřín, které se obvykle umisťují kolem první desítky. Právě Mistřínští hasiči postoupili do krajského kola a věřím, že i tam uspějí. Té nejtěžší disciplíně se věnují například dobrovolníci z Rohatce," uvedl Kuchař.Ne všechny sbory však na soutěže jezdí. „Je to náročné časově a kvůli dopravě i finančně," podotkl Kuchař.

DOMINIKA FLORIÁNOVÁ