Předsedkyně místního Svazu tělesně postižených Antonie Vyskočilová informovala, že je stále složitější získat peníze na provoz organizace. „Snažíme se našim členům zajistit alespoň občasné výlety a setkání, ale rok od roku je to horší. Jsme velmi vděčni za podporu obce i sponzorské dary, ale faktem je, že kvůli stále snižujícím se prostředkům si můžeme dovolit jen omezený počet akcí," vyjádřila se Vyskočilová.

Při návštěvě velitele blatnického Sboru dobrovolných hasičů Petra Buzíka zase Alagio zjistil, že tamní požárníci nejvíce postrádají novou techniku. „Naším největším problémem je zastaralý hasičský vůz, který má už úctyhodných čtyřicet let. Když máme zásah, je plnohodnotně připravený k výjezdu až po pěti minutách," postěžoval si Buzík.

O situaci v Blatnici Alagia informoval starosta Vladimír Hanák, který poukázal především na hospodaření obce. „Snažíme se co nejméně žádat o dotace. Domníváme se totiž, že jde o velmi složitý proces a najdou se lidé, kteří podobné aktivity zpochybňují a ve výsledku občas i kriminalizují. Proto hospodaříme tak, abychom se bez dotací obešli. Prozatím se nám to i daří," nastínil přístup Blatnice Hanák a dodal, že obec bez dotací například opravila tamní školu.