Základem vítězství podle něj byla do měkka osmažená cibule. „Dobře upravené maso a všechno správně okořeněné. Důležité jsou naše chutě, které se samozřejmě ve výsledku odrazí,“ uvedl Sochor s tím, že se stejným receptem chtějí obhájit titul i v příštím roce.

Organizátoři chtějí na rok 2018 přilákat do vracovského Březíčka více týmů, nebo zvýšit množství připravovaných porcí.

Letos příchozí mohli ochutnávat „jen“ z deseti druhů gulášů. „Letos nám oproti loňsku chyběla čtyři družstva, což se projevilo i na nedostatku guláše. Lidi, co sem přišli později, tak už neměli možnost ochutnat ze všech vzorků, což mě velmi mrzí,“ posteskl si vracovský starosta Jaromír Repík.

Ten byl naopak velice spokojený z návštěvnosti. Guláše totiž do sousedství hlavního fotbalového hřiště přilákaly kolem čtyř set hostů. „Jsem rád, že nám tady vznikla nová tradice setkávání. Je dobře, že se lidé potkávají, mají možnost se vidět a popovídat si. Navíc k tomu mají přidanou hodnotu v tom, že mohou ochutnat něco dobrého,“ uvedl Repík. Ten spolu se vedoucím zásahové jednotky místních hasičů Pavlem Raiskupem byli dvěma laiky v šestičlenné porotě.

Ostatní byli odborníci z oboru gastronomie. „Vítězný guláš mi chutnal nejvíc,“ podotkl velitel pořádajících hasičů.

Pohár starosty nakonec získali milotičtí hasiči, druhý skončil tým Tatra a třetí vracovští zahrádkáři. Hlasování veřejnosti ovládli vracovští Soptíci.