Na internetu se tak v posledních dnech odehrála výměna názorů, která se znovu vrátila do dob působení exředitele Josefa Pejchla. Vše rozpoutal text kyjovského lékaře Libora Rouska v časopise České lékařské komory. Na něj reagovala bývalá kyjovská náměstkyně Havlíková. Té zase odpověděl nový ředitel Nemocnice Kyjov Petr Svoboda.

„Z jedné ambulance by se mi podařilo odnést dokumentaci, v jiné ambulanci sestra spustila na pacienta, co tam dělá o půl čtvrté odpoledne, a do čekárny jiné ambulance jsem se posadila, sledovala personál a čekala, kdy si mě někdo všimne. Po hodině a půl se tak nestalo a já jsem odcházela s různými dojmy,“ popisovala svou první zkušenost s kyjovskou nemocnicí Havlíková. Před přijetím nabídky se tam totiž vydala inkognito.

„Další velké překvapení pro mne bylo, když jsem procházela areálem a zdravotníci se nezdravili,“ napsala exnáměstkyně s tím, že se přesto rozhodla nabídku tehdejšího ředitele Josefa Pejchla přijmout.

V obsáhlém textu pak vyjmenovala všechny své i Pejchlovy zásluhy, které zhatily aktivity nespokojených zaměstnanců, kteří podle jejích slov zmanipulovali své kolegy i obyvatele Kyjova a okolí, což vyústilo Pejchlovým odchodem a jejím propuštěním. Jak se zmínila, dostávala pak SMS od sester, které ji prosily, ať neodchází.

„Moje pochybnosti vyvolává vaše hodnocení situace i to, že jako zaměstnankyně této nemocnice se stále vyjadřujete veřejně a negativně k její činnosti, což považuji minimálně za neetické,“ reagoval na text současný ředitel nemocnice, který se pozastavoval nad tím, co všechno Havlíková ještě coby zaměstnankyně ve výpovědní lhůtě vypustila na veřejnost.

Dlouhý výčet zásluh zhodnotil Svoboda velmi krátce. „Jednoznačně kladně hodnotím jediný z počinů – digitalizaci RTG snímků, byť i zde zůstala nezanedbatelná část finančních nákladů na novém vedení. Ostatní zmiňované projekty jsou více či méně problematické, někdy až nesmyslné,“ napsal Svoboda.

Ten napadl i to, že činnost exnáměstkyně nyní nelze vystopovat, protože v nemocnici nezůstaly žádné záznamy o kontrolách na pracovištích, o jednáních odborných komisí, o provedených kontrolách na alkohol ani o jiných činnostech.

„Ať už uplynulý rok hodnotíme jakkoli, zásadním problémem minulého vedení byla naprostá neschopnost komunikace s ostatními,“ shrnul ředitel to, co se objevovalo v minulém roce ve většině článků o kyjovské nemocnici. Stálo to i v textu Libora Rouska, který poslední mediální přestřelku začal. „Jedním z největších problémů Ing. Pejchla byla neschopnost komunikace,“ napsal lékař, který loňskou situaci v Kyjově označil za ukázkovou pro případ, kdy zdravotnické zařízení vede ředitel bez zdravotnického vzdělání.