„Ještě to musíme vyhodnotit s našimi pracovníky, kteří to mají na starosti. Není to jenom na hejtmanovi. Myslím si, že to tady splňuje všechny požadavky. Vzhledem k tomu, že je to opravdu velký volný prostor s velkým vchodem i východem, tak je to naprosto ideální,“ řekl po prohlídce Grolich.

Pokud bude personál a vakcína, tak se tu bude dát naočkovat velké množství lidí. „Náš cíl je šest set lidí za den. Ten se tady dá bez problémů prostorově zvládnout,“ uvedl hejtman.

Jak později uvedl mluvčí krajského úřadu Michal Cagala, zimní stadion zůstane pro tyto potřeby bez ledu a bude vytopený na 22-23 stupňů.

Podle hejtmana by mělo další očkovací centrum v hodonínském okrese vzniknout i v Kyjově. Kyjovská radnice nabídla prostory bývalé banky v blízkosti radnice. "Podle hejtmana by ale bylo vhodnější Městské kulturní středisko. Tam by bylo možné naočkovat, podobně jako v Hodoníně a Břeclavi, stovky lidí denně," uvedl mluvčí Cagala.

Vše ale podle něj taky záleží na počtu vakcín, které Jihomoravský kraj v příštích měsících dostane. „Počítáme s tím, aby v průběhu února, nejpozději prvního března, všechna očkovací centra v Jihomoravském kraji fungovala,“ sdělil v Hodoníně Grolich s tím, že ale musí být k dispozici očkovací vakcíny. Ty ale zatím nejsou.