„Věnovali jsme se investičnímu záměru a veřejné zakázce v hodonínské nemocnici, která se týká transfuzní stanice a hemodialyzačního střediska. Jde o zakázku za více než třináct milionů korun," informoval jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Podle ředitelky Nemocnice TGM v Hodoníně Věry Dostálové jsou administrativní procesy a přípravné práce v chodu. „Když všechno půjde dobře, tak by se na podzim s rekonstrukcí mohlo začít," sdělila ředitelka.

Podle ní práce na novém středisku nijak neohrozí chod hematologické ambulance ani transfuzní stanice. „Půjde jen o vnitřní úpravy," ubezpečila ředitelka. Pacienti se budou v komfortnějších prostorách střídat u dvanácti dialyzačních monitorů a další lůžko bude k dispozici na akutní stavy.

Vedení zdravotnického zařízení přistupuje k přestěhování hemodialyzačního střediska proto, že to současné se nachází v nevyhovující podmáčené stavbě. Její využití bylo časově limitované a nyní už dvacet let přesluhuje.

Hodonínské centrum patří mezi největší v České republice. Dojíždí tam nemocní nejen z Hodonínska, ale i Kyjovska a Veselska. Využívá je kolem pětasedmdesáti pacientů. Další střediska jsou až v Břeclavi a Uherském Hradišti.