I to byl jeden z důvodů, proč minulý týden navštívila nemocnici delegace hned několika lidí z Prahy. Mezi nimi byl také náměstek ministryně zdravotnictví Jaromír Plíšek.

„Kraj nám už na ultrazvuk schválil příspěvek ve výši čtyři sta čtyřicet tisíc korun. Už i od ministerstva jsme obdrželi registraci žádosti, a to znamená, že bude kladně vyřízená,“ je potěšen ředitel nemocnice Antonín Tesařík.

Časový horizont pořízení nového přístroje je zatím ale v nedohlednu. Stávající vláda je v demisi, a tak by se jeho zakoupení mohlo o pár týdnů přece jen protáhnout. Nicméně je po jednání z minulého týdne podle Antonína Tesaříka jisté, že peníze na přístroj od státu skutečně budou.

S pozitivním výsledkem dopadlo také osobní setkání vedení nemocnice s generálním ředitelem Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra Jaromírem Gajdáčkem.

„V době krize a rostoucích nákladů na energie je pro nás klíčové nastavit optimální zálohy úhrad za objem zdravotní péče a zdravotních výkonů. Proto osobně jednám se všemi zdravotními pojišťovnami,“ uvedl Tesařík.

Ke konkrétnímu projektu směřuje po minulém pondělku také spolupráce s Nadací Zdeňky Žádníkové, herečky z populárního seriálu Velmi křehké vztahy.
Ta díky renomovaným umělcům zkrášluje a zpříjemňuje mnohdy stresující a nepřívětivá dětská oddělení nemocnic.

„Velmi se mi zamlouval také její nápad, který už realizovaly některé velké nemocnice. Zdravotní personál včetně lékařů má na svém oblečení nějaký veselý a příjemný motiv, třeba sluníčko. Odbourá se tím strach zejména menších dětí z prostředí nemocnice,“ míní ředitel TGM.

Jak uvedl, zpříjemnění interiérů se bude týkat zejména dětského oddělení a oddělení rehabilitace, kde probíhá léčba pohybového aparátu dětí i věhlasnou Vojtovou metodou.