Na první jízdu vyrazí v sobotu v deset hodin dopoledne z nádraží v Kyjově. „Cestující do Bzence sveze zvláštní vlak v čele s parní lokomotivou EP1000 ze sbírky Národního technického muzea. Jedná se o její první jízdu na Moravě po delší odstávce,“ informoval mluvčí generálního ředitelství Českých drah Filip Medelský.

Připomněl, že nostalgické jízdy se konají u příležitosti 140 let od zahájení provozu na železniční trati mezi Kyjovem, Bzencem a Moravským Pískem.

Burger Street festival. Ilustrační foto
Tipy na víkend na Hodonínsku. Do Kyjová láká hamburgerfest, do Strážnice pohádky

„Jízdenky na zvláštní vlaky jsou v prodeji ve vlaku. Platba je možná pouze v hotovosti,“ upozornil mluvčí.

Jak dále uvedl, tímto parním vlakem se mohou zájemci dostat například na Den otevřených sklepů od Bzence. Zpátky pak na Hamburgerfest v Kyjově.

Železniční víkend bude navíc pokračovat i v neděli, kdy bude opět v zápřahu lokomotiva z roku 1956. Ta bude jezdit mezi Veselím nad Moravou a Strážnicí. „Tam se koná akce pro rodiny s dětmi s názvem Skanzenem z pohádky do pohádky,“ sdělil Medelský.

Železniční víkend na Kyjovsku a Veselsku. Tahákem je parní lokomotiva EP1000, která je majetkem Národního technického muzea. Po delší době se vrací na Moravu.Železniční víkend na Kyjovsku a Veselsku. Tahákem je parní lokomotiva EP1000, která je majetkem Národního technického muzea. Po delší době se vrací na Moravu.Zdroj: Jan Šnábl

Vlak pojede oběma směry tři jízdy. „Těšit se můžete i na vlakový personál v dobových železničářských stejnokrojích,“ pozval mluvčí s tím, že jízdenky bude možné koupit opět pouze přímo ve vlaku.

Jednosměrné jízdné pro cestující nad patnáct let stojí stovku, za mladší pasažéry mezi patnáctým a šestým rokem je potřeba zaplatit polovic.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Neuvěřitelné, říká o zápase Česka s USA fanynka z Hodonína. Vstupenky byly dárek

Klára Červenková (vpravo) vyrazila na zápas Česka s USA společně s rodinou.Klára Červenková (vpravo) vyrazila na zápas Česka s USA společně s rodinou.Zdroj: se svolením Kláry Červenkové