Stařičké koupaliště s unikající vodou ale dosloužilo a další retro podívanou už zřejmě nenabídne. Jak sdělil místostarosta Kyjova Daniel Čmelík Hodonínskému deníku, v září totiž dojde k jeho demolici. „Zůstane jen obvodová zeď zázemí, která bude sloužit jako náhražka plotu, který se tak nebude muset stavět,“ sdělil místostarosta. Ohrazení je podle něj důležité zejména v souvislosti s bezpečností.

Po bazénových tělesech totiž zůstanou na místě nějakou dobu jen jámy, které v příštím roce zaplní nový bazénový komplex. V současnosti podle něj vítězná firma projektuje. „Po vyřízení stavebního povolení, někdy v únoru by měli začít s rekonstrukcí venkovní části,“ sdělil Čmelík.

Předseda výboru výboru pro rekonstrukci koupaliště a výstavbu krytého bazénu a zastupitel Antonín Rajda má obavy, jestli se tak stihne příští koupací sezona. Každopádně by ta nejbližší měla mít ale zcela jiné parametry než ty poslední na starém koupališti, které se návštěvníkům poprvé otevřelo v roce 1964. „Po rekonstrukci má být na koupališti jak startovací ohřev vody, tak její dohřívání,“ přiblížil Rajda.

Po koupališti má přijít na řadu výstavba moderního akvacentra s wellness zázemím a restaurací. Tato jedna z historicky nejnákladnějších investic města má vyjít na 285 milionů korun. Hotovo má být v roce 2023.

Radní na posledním jednání kvůli tomu schválili investiční úvěr ve výši 330 milionů korun se splatností do konce roku 2043. Ze šesti oslovených bank měly o poskytnutí úvěru zájem jen dvě.

V pondělí budou ještě zastupitelé rozhodovat o investičním úvěrovém rámci, který by umožnil využití zbylých půjčených peněz na jiné městské investice.