Tato komfortní nízkoenergetická stavba má podle předsedy správní rady společnosti CMC for Group Hanze Kaufmanna nabídnout celkem čtyřiaosmdesát bytů, čtrnáct nebytových prostor a sto devadesát garážových stání. „Očekáváme, že na podzim jsme schopní dostat stavební povolení,“ řekl v rozhovoru pro Deník Kaufmann.

Jak to nyní vypadá na místě?

Dělníci ze země vybírají základy. Byly totiž čtyři až pět metrů pod zemí. A nám tam nemůže zůstat nic jiného než hlína.

Pokud budete mít na podzim stavební povolení, kdy chcete začít se stavbou?

Vše by mělo začít milánskými stěnami kvůli zajištění. Přípravné práce bychom mohli zahájit na našem pozemku už v létě. Do dalších prací bychom se chtěli pustit mezi podzimem a zimou.

Váš komplex nese název Sorina, proč?

V Casinu dělala barmanku Italka, která se jmenovala Sorina. Její jméno inspirovalo tento projekt. Krásné to bylo i v tom, že byla pro Sorinu volná doména. Navíc se sem hodí i z jiného důvodu. Blízko je totiž nákupní středisko Marina. A když se řekne v hodonínské Bažantnici Marina, tak se ví, o jaký se jedná orientační bod. Nyní tady budeme mít Sorinu, tedy ženské jméno, italské jméno a hodí se i k designu budovy.

Jak se vám daří s prodejem bytů?

Kampaň jsme spouštěli postupně. Něco jsme rozprodali mezi akcionáři ve firmě, která je společníkem. Nyní máme rozjednané asi čtyři další obchody. Prodeje jdou zatím vlažně, ale víme, že je to kvůli situaci s bankami, s vysokými úrokovými sazbami a podobně. Abychom situaci nějak nakopli a zpřístupnili možnost pořídit si vlastní nemovitost, přišli jsme s vlastním programem financování, kdy jsme lidem schopni až na dvacet let nabídnout splátkový prodej nemovitosti. Nejsme si vědomi, že by to tady někde developer dělal.

Dále si přečtete:

Jak bude fungovat finanování?

Odkud jsou první zákazníci a o jaké byty mají zájem?

Kolik stojí nejmenší byt?

Jaké provozovny budou v nebytových prostorách?

Jak by to mělo fungovat?

Šlo by o normální měsíční splátky. Úroky by byly od 1,49 po 4,99. Samozřejmě čím víc dám peněz na začátku, tím lepší mám úrokovou sazbu. Ta bude záviset ale také na době splácení. Tedy například při deseti letech splácení bude úroková sazba nižší než při dvaceti letech. Minimum je ale třicet procent vlastních zdrojů. Takové financování můžeme poskytnout až čtyřiceti zákazníkům. Navíc si to budou moci kdykoliv přefinancovat.

Odkud jsou první zákazníci a o jaké byty mají zájem?

Máme zákazníky z Hodonína, z Kyjova, Brna a Šardic. Další jsou rozjednaní v okolí Hodonína. Právě v tomto městě je ale zájem zatím nejvlažnější. Máme více zájemců z Kyjova než ze samotného Hodonína. Ohledně zájmu o konkrétní byty zatím nelze vypozorovat nějaký trend.

Demolice hodonínského Casina poslední březnový čtvrtek 2023.
Bagr v akci. Historie Casina v Hodoníně končí demolicí. Na místě postaví byty

Na jaké ceně za byt začínáte?

Je to zhruba od dvou a půl milionu korun za byt, přesně od dvou milionů 382 tisíc. To je byt o dsipozici jeden pokoj a kuchyňský kout ve třetím patře.

Na koho s nabídkou bytů cílíte?

Je to střední třída. Například pokud jsou v domácnosti dva, a oba pracují, tak by měli mít možnost si tuto nemovitost koupit. Tedy pokud mají aspoň třicet procent vlastních zdrojů.

Váš bytový komplex má mít i čtrnáct nebytový prostor. Jaké zamýšlíte jejich využití?

Zamýšlíme tam umístit dětské skupiny. Je otázka, jestli bude jedna nebo tři třídy. Chceme mít místo také pro dentální hygienu. Chtěli bychom zde i ordinace zubaře i obvodního lékaře. Máme už vyřešeného nájemníka pro dětskou skupinu a máme i další zájemce. Co se týká doktorů, tak u nich ještě potřebujeme pokračování kampaně.

S jakým termínem pro nastěhování u vlastníků bytů počítáte v současnosti?

Do konce roku 2025. Tedy, že bychom lidem dali nové byty na Vánoce. Je ale možné, že se ještě v dalším půlroce budou dodělávat nějaké věci venku.