K přístavišti mohou v sobotu odpoledne dorazit všichni, kdo si připraví nějaké tradiční i netradiční plavidlo. „Mohou přijít klidně i s neckami, nafukovacími čluny, kruhy, kánoi nebo s motorovými čluny. Rozmanitosti se meze nekladou, a to ani u posádek. Půjde i o takové setkání vodáků z Hodonína a okolí a přehlídku jejich plavidel. Sjezd do vody jim připravíme," uvedla organizátorka s tím, že i občerstvení bude zajištěné.

Pro nejzajímavější modely jsou nachystané i ceny. „Za první místo sud piva, za druhé láhev fernetu a za třetí krabice mléka. Máme tady řeku, což má málokdo, a ještě jsme se ji nenaučili využívat, tak jsem zvědavá, jaký bude mít Neckyáda úspěch," řekla se Andrea Řičicová. Ta bude ráda, když se účastníci Neckyády nahlásí organizátorům do 27. července na e-mail: pristavisteujezu@seznam.cz nebo na tel.: 603 281 290.

Kromě Neckyády se o první srpnové sobotě mohou návštěvníci přístaviště těšit na zajímavé soutěže, mezi nimi například na tahání kačera přes řeku Moravu. „Chceme hlavně, aby se lidi nebáli vody a osahali si řeku Moravu," dodala organizátorka.