Vstupenky si koupil například Tomáš Fila. Deníku řekl, že odkaz na představení našel na facebooku. Napsal proto organizátorům, že má zájem o lístky. Ozval se muž, který sdělil, že je bude prodávat na hodonínském náměstí.

„Seděl pod radnicí na lavičce a tam je prodával. Už od pohledu se mně to nezdálo. Když jsem po něm chtěl doklad o zaplacení, řekl, že mám vstupenky, a to stačí. No a v neděli jsem byl na policii podat trestní oznámení,“ řekl Fila.

Podoba nového psího útulku v Hodoníně, jeho stavba má začít letos na podzim.
VIDEO: Stavba chybějícího útulku má začít v Hodoníně víc než dva roky po tornádu

Pronájem pozemku odhlasovala městská rada. Ve výpisu ze zasedání je uvedená firma Digsat se sídlem v Nových Zámcích na Slovensku. Při vyhledávání se s tímto odkazem objeví několik webových stránek, mimo jiné na servis satelitů. Přes uvedený telefonní kontakt se ale redakci s jeho majitelem spojit nepodařilo.

Podvedený Tomáš Fila byl s telefonem úspěšnější. Když muži na druhé straně řekl, proč volá, hovor podle něj skončil.

Ilustrační foto.
Další změna: s opravou tahu z Břeclavi na Hodonín začnou už 31. března

Mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček uvedl, že postup zástupce údajného cirkusu byl zpočátku standardní. Souhlasil s podmínkami a rada následně odkývala uzavření smlouvu. K tomu ale nakonec nedošlo.

Policisté vyzvali obyvatele, kteří si pořídili vstupenky na představení Cirkusu Mascotte v Hodoníně, ať se ozvou na bezplatnou linku 158, případně na telefon 974 633 470.

„Kolegové se asi tři týdny před avizovaným představením snažili cirkus kontaktovat. Nepodařilo se to telefonicky ani přes e-mail. Nakonec přestaly fungovat i facebookové stránky. Cirkus měl přijet 23. března. Kolegové se tam šli ten den podívat, ale nikdo tam nebyl,“ oznámil mluvčí Horníček.

Bzenecký zámek březnové noci 23. března 2023.
Nová šance pro zámek ve Bzenci. Místo pro úředníky radnice i turistické centrum

Deník působení Cirkusu Mascotte ověřoval u Jiřího Výšky, představitele bývalé asociace českých cirkusů. „O takovém cirkusu slyším poprvé. V dnešní době ale vzniká a zaniká množství malých cirkusů, které mají třeba jen tři členy. Pak je těžké majitele dohledat. Lidé navíc nejsou zvyklí moc ověřovat a může to dopadnout všelijak,“ reagoval Výška na dotaz redakce.

Lidí, kteří si koupili vstupenky a představení se nedočkali, je více. Někteří se již kvůli tomu obrátili na policii. Tamní mluvčí Pavel Šváb potvrdil, že od neděle řeší oznámení na možný podvod z důvodu nekonání avizované akce. „Šetříme to, jsme na začátku,“ potvrdil mluvčí Šváb.