Největší balík z městské pokladny si odnesli hokejisté SHK Hodonín. Dostali dva a půl milionu. Opoziční zastupitel za Svobodné Petr Buráň se podivoval nad tím, jak žádost o tak velkou sumu peněz oproti těm ostatním vypadá. „Jsou v ní dvě strohé a sebevědomé věty, navíc napsané písmem používaným v komiksech. Je to ostuda, takto se o peníze města nežádá," prohlásil Buráň.

Radní a šéfka SHK Jana Gajošová (Změna) v použitém písmu ale nevidí problém. „Když se jmenuje Comic Sans, ještě to neznamená, že je určené pro komiksy. V minulosti někdo podával i žádosti psané rukou. Příště zase bude vadit třeba barva tisku. Pro mě je důležitý obsah a to, aby klub fungoval," uvedla Gajošová s tím, že dokumenty mají všechny potřebné náležitosti včetně rozpisu jednotlivých položek.

Kromě na pronájem ledové plochy, výstroje či ostrahu zamíří podpora na ubytování hostujících hokejistů. „Jedná se asi o tři až osm hráčů, počet se v sezoně mění. Jsou tu na hostování třeba z Prahy, Havlíčkova Brodu nebo Třebíče a nemohou každý den autem dojíždět na zápasy," vysvětlila Gajošová. Hlasování 
o tomto bodu se nezúčastnila.

Svůj díl, padesát tisíc korun, dostanou také fotbalistky z Nesytu. Finanční výbor ovšem doporučil, aby klubu šlo jednou tolik. „Fotbalistky hrají druhou nejvyšší soutěž a samy si na ni přispívají. Padesát tisíc je symbolická částka a ony si prostě požádat o víc nedovolí," objasnil rozhodnutí člen výboru František Novotný (Změna).

Podle předsedy FC Nesyt Šnajdra se náklady družstva žen pohybují kolem osmdesáti tisíc korun. „Na podzim má začít celostátní druhá liga, do níž se chceme dostat. Pokud se nám to podaří, bez další dotace se neobejdeme," vyjádřil se Šnajdr.

Také místostarosta Ján Lahvička (KSČM) si myslí, že si fotbalistky Nesytu zaslouží více peněz. „Je to jeden z dívčích klubů, který hraje druhou ligu. Dosahuje podobné úrovně jako házená, která dostává sto padesát tisíc ročně. Podporu pro fotbalistky chceme v následujících letech určitě zvýšit," sdělil Lahvička.

Protinávrh v návaznosti na dotaci pro FC Nesyt zastupitelé ale neschválili. Naopak odsouhlasili sto padesát tisíc oddílu házenkářek, stejnou částku zápasníkům ze Sokola a sto tisíc Veslařskému klubu.

Buráň na zasedání také poukázal na neférové rozdělování přímých dotací do sportu. „Jsou přidělované na základě osobních sympatií politiků či jiných zájmů. Konkrétně u SHK si myslím, že si klub zvykl na to, že peníze získá bez jakékoliv diskuse. Dříve se mu dařilo lépe, i když dostával méně," řekl lídr Svobodných.

Právě pravidla rozdělování podpory mají řešit stanovy, které má podle rozhodnutí zastupitelstva na základě doporučení finančního výboru vypracovat rada. Na základě těchto podmínek by pak radnice v následujících letech dotace do dospělého sportu rozdělovala. „Vytvořit objektivní způsob tak, aby byli všichni spokojení, bude docela problém," myslí si Lahvička.

Zásady mají být vypracované do 30. června. Na příštím zasedání by se měli zastupitelé zabývat ještě milionovou žádostí fotbalistů FK Hodonín. Ta se totiž kvůli změně účelu loňské dotace na program nedostala. Také mají řešit podporu stolním tenistkám.