O ten, především však o stavební parcelu v Bezručově ulici, má nyní zájem místní zubní lékař. Chtěl by tam totiž umístit ordinaci, čímž by mohl rozšířit péči svého stomatologického týmu.

O tom, jestli mu město 340 metrů čtverečních za dva miliony korun prodá, budou v úterý jednat radní. „Diskutovali jsme o tom, jestli se dá objekt využít na nějakou přestavbu, třeba bytový dům. V územním plánu tomu tak ale není a nebylo by to ani citlivé řešení pro lokalitu. Navíc se i vzhledem ke stavu domu jeví prodej jako nejlepší varianta,“ řekl v pondělí hodonínský místostarosta Ladislav Ambrozek.

Doplnil, že lékař měl zájem i o jinou lokalitu, kterou ale už město pronajalo. Místostarosta se tak spíše kloní k tomu podpořit žádost o koupi, kde půlstoletí žil malíř Jaroslav Žůrek. „Je fakt, že zubaři se stávají nedostatkovým zbožím. A je možnost mladého, šikovného zubního lékaře podchytit a do Hodonína přilákat,“ podotkl Ambrozek.

Podle webu České stomatologické komory dokonce v hodonínském okrese není žádný zubař, který by v současnosti přijímal nové klienty. „Rozhodl jsem se náš tým rozšířit o zubní lékařku, zdravotní sestru a do budoucna zvažuji navýšit místo i o další dentální hygienistku. Uvedené organizační rozhodnutí znamená, že bych mohl registrovat další stovky nových pacientů, mimo jiné i občanů města Hodonína. K rozvoji zubní ordinace ovšem nutně potřebuji vhodné prostory,“ napsal v anonymizované žádosti o koupi stomatolog s tím, že v současnosti vzniká potřeba pro čtyři ordinace, místnost pro rentgen a další potřebné zázemí.

Radní mají v úterý na stole dvě možnosti. První je zveřejnit záměr prodat pozemek i domem předem vybranému zájemci podle znaleckého posudku za dva miliony korun na výstavbu zdravotnického zařízení pro obor zubního lékařství. Druhou variantou je pak elektronická aukce nemovitosti.

Polovinu domu i s parcelou odkázal městu tiskař a malíř Jaroslav Žůrek, který zemřel ve věku čtyřiaosmdesáti let krátce po výstavě v hodonínské knihovně v únoru 2014. Podobně se rozhodla i jeho manželka Milena, která vydechla naposled o více než tři roky později.