Spoj, kterým se chtějí na cesty vydat, by si tedy měli prověřit předem. „Na regionálních linkách bude na Silvestra provoz zajištěný dle víkendových jízdních řádů s tím, že odpoledne po šesté hodině bude postupně provoz utlumený. Lidé tedy musí hledat odjezdy v jízdních řádech v části sobota a neděle a vždy si ověřit platnost odjezdu u vysvětlivek,“ sdělili zástupci Kordisu, který je koordinátorem Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

V Brně bude v tyto dny provoz zajištěný dle zvláštních jízdních řádů. Informace o spojení lze získat také na informační lince 5 4317 4317.

Pro Brno platí, že do osmé hodiny večerní bude doprava na všech linkách vedená podle jízdních řádů pro soboty. Poté denní linky postupně ukončí provoz a dále pojedou jen noční autobusové linky se spojením v uzlu Hlavní nádraží mezi devátou a jedenáctou večer vždy po půl hodině a dále v běžném nočním provozu.

close Poslední den v roce platí jízdní řády pro soboty. info Zdroj: DPMB zoom_in Poslední den v roce platí jízdní řády pro soboty.

Nový rok

V pondělí 1. ledna pojedou regionální linky IDS JMK podle jízdních řádů platných pro neděle a soboty. V Brně se budou cestující řídit podle nedělních jízdních řádů. Na lince 67 se ruší zkrácené spoje vedené jen v úseku Hlavní nádraží – Avion Shopping Park. Linka 78 neobsluhuje zastávky Modřice, Decathlon a Modřice. Autobus jedoucí do Olympie bude mimo provoz.

Úterý 2. ledna

Spoje na linkách IDS JMK pojedou podle jízdních řádů platných pro prázdninové všední dny Školáci totiž usednou do lavic až ve středu 3. ledna. Od tohoto data se již vrací jízdní řády do normálu.

Vánoce na zámku lákaly do Bzence na punč i historii. K vidění byl dokonce i páv | Video: Deník/Petr Turek