Hlasy sedmnácti zastupitelů rozhodly o tom, že Igor Taptič (Nezávislí) už není starostou Hodonína. Při odchodu z funkce sice uslyšel potlesk od části publika. To ale ke znovuzvolení nestačilo. Tajné odvolací volby se zúčastnili pouze zastupitelé za ČSSD, KSČM, bývalí členové ODS a zastupitelé za Změnu a Jana Gajošová ze Šance pro Hodonín. Ti všichni byli pro odvolání Taptiče.

„Ani neřekli, proč mě chtěli odvolat. Uváděli snad jen nekomunikaci, ale já jsem se snažil stmelit koalici a svolával jsem schůzky koaliční sedmnáctky," řekl po svém odvolání Taptič. Jeho kolegové ze sdružení Nezávislí, stejně tak topka ústy Zdeňka Grombiříka, lidovci bývalým starostou Jiřím Kolibou se od tajné volby a odvolání Taptiče distancovali. Stejně tak i Jiří Kubrický a Jaromír Hýbner ze Změny. „Někteří se rozhodli dělat cokoliv a povyšovat politiku nad zákony a právní předpisy této republiky. Je směšné a zárážející, co si dneska politické reprezentace dovolí," poukazoval Hýbner na neuskutečnitelné usnesení rady, na jehož základě měl starosta odvolat tajemnici Městského úřadu do šesti dnů za spoluúčasti krajského úřadu.

Následně navrhl na novou starostku radní Radek Handel (exODS) kolegyni z rady Milanu Grauovou. „Všechny před ní varuji," řekl před volbou další radní Milan Třeštík. Podobně se na její adresu vyjádřil i Hýbner. Předseda hodonínské ODS Zbyněk Hromek ihned po oznámení kandidatury vyzval Grauovou, aby buď kandidaturu nepřijala, nebo vystoupila z ODS. Ta ze strany vystoupila. „A to nejen z důvodu volby, ale i proto, že se dlouhodobě s některými místními členy ODS nemůžu názorově shodnout," řekla Grauová. Ta zachytila i nevybíravé výroky na svoji adresu. „Urážky a jejich úroveň mě překvapila, a to od lidí vysokoškolsky vzdělaných," řekla staronová starostka.

Grauová podle svých slov přijala kandidaturu proto, že měla velice špatný pocit z toho, že komunikace v radě a koalici je špatná, někdy až agresivní. Jejím protikandidátem byl bývalý starosta Igor Taptič. Ten ale hlasování prohrál v poměru osm ku osmnácti. „Návrh na kandidaturu mě potěšil. Nevím ale, jaké si nová sestava představuje pokračování. Po hlasování je ta sestava hodně nepřehledná," řekl exstarosta. Pro jeho odvolání totiž byla jen čtveřice 
z devítičlenné rady.

Naopak odvolání podpořila téměř celá opozice, která zřejmě i následně zvolila bývalou občanskou demokratku. „Jednoho člena rady bude nutné ještě zvolit. Předpoklám, že v budoucnu budeme schopní komunikovat, a to i se všemi kluby v zastupitelstvu," řekla Grauová s tím, že má pocit, že koalice zůstává stejná. „Určitě počítáme s panem Ambrozkem," uvedla starostka.

Hodně naštvaný odcházel ze sálu například vedoucí naftařského muzea Stanislav Benada. „To, co jsem tady viděl, podle mého názoru nebyla demokracie, ale palácový převrat. Odvolával se starosta a ani se neotevřela diskuze. Jsem šokovaný tím, co se tady může stát. Nastoupí rota vojáků a jedny vytlačí, ani se nediskutuje proč," řekl Benada.