Statutárním zástupcem starosty, tedy prvním místostarostou, zůstal lídr Změny a předseda místní Strany zelených Vítězslav Krabička. Zastupitelé ale rozhodovali o dvou uvolněných postech dalších místostarostů. Tím se stal poprvé krajský radní Jiří Janda z ČSSD. „Určitě nebudu chtít sedět na dvou židlích. Chtěl bych pracovat tak, aby to stálo za to," uvedl krátce po zvolení Janda.

Kvarteto ve vedení města následně doplnil Ladislav Ambrozek (Pozitivně/KDU), který se na post místostarosty vrací po dvou a půl letech.

Volbě místostarostů ale předcházelo odvolání dvou radních – nepřítomného Romana Filipa (ANO) a po půlroce ve funkci i Martiny Milerové z KSČM. „Docela mě překvapilo, že odvolání bylo vlastní koalicí, kterou jsme po podzimních volbách v loňském roce horko těžko dali dohromady. Veřejně prohlašuji, že komunisté koaliční dohodu v ničem neporušili," řekla komunistická politička, která je v zastupitelstvu už páté volební období.

Uvolněné židle v městské radě následně obsadili bývalý sociálnědemokra­tický starosta Jiří Mráka, předseda kontrolního výboru Jiří Stukavec z KDU-ČSL a Ondřej Fialík za ANO.

V opozici tak kromě komunistů, Nezávislých a Svobodných zůstala také trojice bývalých radních za ANO včetně exstarostky Milany Grauové a exmístostarosty Vojtěcha Salajky. „Jsem ochotný vyjednávat i s pány Salajkou a Filipem, zda by přistoupili k nám," sdělil nový starosta Lúčka.

Ten chce především radnici otevřít obyvatelům města. „A aby bylo naše jednání transparentní. Hlavním cílem je, aby lidé z Hodonína měli na radnici přístup, mohli tady říct své názory a připomínky," uvedl starosta.

VÍC SE DOČTETE VE STŘEDEČNÍM VYDÁNÍ HODONÍNSKÉHO DENÍKU ROVNOST