Ta současná už v návrhu počítala s pěti akcemi, které mohou nerušeně pokračovat i po dvaadvacáté hodině. Mezi nimi je fašank a letní filmové promítání, po nichž začíná noční klid o půlnoci. Ještě o dvě hodiny déle může pokračovat bujaré veselí při Svatovavřineckých slavnostech a při rockovém festivalu Pon-Tón. S dobou nočního klidu se nepočítá o silvestrovské no­ci.

Před schválením nové vyhlášky požádal o další výjimky František Ondruš ze spolku Přístaviště. „Jde o lokalitu vzdálenou od obytné zóny, kde se konají kulturní příhraniční akce už více než pětadvacet let," uvedl Ondruš. Pálení čarodějnic a country festival Jez Fest tak následně dostaly výjimky z nočního klidu do druhé hodiny ranní. „Osvojuji si návrh na povolení country večerů u jezu do čtyřiadvaceti hodin," navrhl zastupitel František Novotný.

Prodloužení hudební produkce po dvaadvacáté hodině u sobotních akcí u jezu ale neprošlo. „Metodické doporučení ministerstva vnitra říká, že se musí jednat o akce celoobecního či celospolečenského významu, což podle mne tyto akce nebudou splňovat," upozornil městský právník.

Nová vyhláška by měla být účinná patnáctý den po vyvěšení na úřední desku. „V současnosti ještě není podepsaná, ale myslím si, že bude platit už pro letošní silvestr," doplnil místostarosta Vítězslav Krabička. To znamená, že noční klid začne v roce 2017 až 1. ledna v deset hodin večer.

Provozovatel přístaviště U Jezu se Deníku svěřil, že z nové právní úpravy není nadšený. „Myslím si, že se tím ještě zhorší mezilidské vztahy. Někteří lidé si budou na akce stěžovat a pro městské či státní policisty bude velice těžké rozhodovat, jestli už se jedná o rušení nočního klidu, nebo ne," zamyslel se Ondruš. Ten jako bývalý strážník připomněl, že lidé na městskou policii hlásili často i bouchání dveřmi. „Paradoxně podle tehdejšího zkoumání největší ruch v Hodoníně působili večer vlaky a lev řvoucí v zoo," dodal Ondruš.