„Dostali jsme speciální pozvání od ředitele hodonínské nemocnice Antonína Tesaříka a také od starosty Hodonína Igora Taptiče, kteří na kampaň přispěli ze svých rozpočtů,” řekla Pavla Freij, ředitelka občanského sdružení Onkomaják. Ten putuje po České republice s maketou tlustého střeva, aby upozornil na nedostatečnou prevenci zdraví především u rizikových skupin. „Myslím si, že oba pánové a jejich spolupracovníci si uvědomují, že skoro devět set výskytů nových onemocnění a téměř pět set úmrtí ročně v Jihomoravském kraji je opravdu vysoké číslo,” uvedla Freij.

O Střevotour byl v Hodoníně zájem. „Od zahájení do poledne prošlo maketou už tři sta lidí. Ptají se a zajímá je tato problematika. Potěšující je, že akci neignorují ani mladší ročníky, přestože se rakovina tlustého střeva týká spíše vyšších věkových kategorií,” sdělila koordinátorka projektu Jitka Vaňková s tím, že Hodoňané se ptali hlavně po příčinách rakoviny a na vyšetření. „Berou si přímo kontakt na Gastroenterolo­gickou ambulanci hodonínské nemocnice,” podotkla Vaňková. Podle ní jsou rizikem výskytu rakoviny tlustého střeva ohrožení především lidi nad pětapadesát let. Dále k ní přispívá i špatná strava a životní styl.

Tlusté střevo na hlavní křižovatce navštívili i šesťáci ze ZŠ Mírové náměstí. „Myslím si, že už v tomto věku by měli poznávat takové záludnosti, které je čekají, pokud nebudou dodržovat zdravý životní styl. Dnešní mládež totiž vysedává dlouhé hodiny za počítači a nemá ke sportu blízký vztah,” řekl tělocvikář Jaroslav Zeman.