Nový kruhový objezd se podle původních plánů měl zprovoznit do konce tohoto měsíce. Po pozitivních zprávách ze staveniště silničáři informovali o tom, že se okružní křižovatka otevře zřejmě už v půli června. I tento termín se pravděpodobně ještě zkrátí. „Vše je nachystané pro úterní kontrolní prohlídku za účasti republikové policie i krajského úřadu. Když uznají, že je vše v pořádku, stavba se může dát do předčasného užívají. Provoz by se tady pak mohl spustit ve středu ráno,“ informoval stavbyvedoucí David Horák.

Zatím ale auta vjíždějí do křižovatky po silnici I/55 jen na semafory. Po krajské silnici tudy mohou jezdit pouze linkové autobusy a vozidla integrovaného záchranného systému. O to víc vítají informaci o předčasném otevření okružní křižovatky v Dubňanech.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Právě tímto městem totiž vede už tři měsíce objízdná trasa kvůli uzavírce na pánovské křižovatce. „Z dřívějšího konce uzavírky budeme mít radost. Věřím, že se nám brzy uleví. Doufám, že tak skončí zejména ranní dopravní zácpy, kdy se v lese mezi naším městem a Hodonínem tvořily dlouhé kolony aut. Problematický a náročný je především ráno také výjezd rodičů od základní školy. Zacpané máme u nás také křižovatky, kde se řidiči snaží napojit na hlavní silnici hlavně ve směru od Ratíškovic a Mutěnic. U obou křižovatek jsme zadali studie proveditelnosti úprav tak, aby se tady zvýšila bezpečnost a zklidnila doprava,“ řekl dubňanský místostarosta Michal Švagerka, který má na radnici na starosti právě oblast dopravy.

Výstavba okružní křižovatky na státní silnici I/55 u Hodonína, stav poslední březnové pondělí 2023.
VIDEO: Řidiči projíždějící pánovskou křižovatkou míjí už nové vjezdové brány

Do záměru výstavby okružní křižovatky u hodonínského Pánova se republikoví silničáři pustili kvůli zvýšení bezpečnosti řidičů. „Tato křižovatka patří k nejfrekventovanějším místům silnice I/55 v okolí Hodonína a bohužel bývala častým dějištěm dopravních nehod s tragickými následky,“ připomněla mluvčí republikového Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Jak už před několika dny sdělila, tak po dokončení pánovské křižovatky mohou navíc začít práce a s nimi spojené omezení na silnici I/51, v Hodoníně ve Velkomoravské ulici. Ty jsou zapotřebí pro zahájení rekonstrukce mostu v blízkosti křižovatky se silnicí I/55. „Půjde o částečnou uzavírku. Doprava tak bude vedena v jednom směru po objízdné trase,“ dodala mluvčí silničářů. Oprava mostu by měla být hotová v září.