Tamní radní na své poslední schůzi schválili umístění této desky na budovu městského úřadu. „Konečně nastal vhodný čas, abychom si mohli takto důstojně připomenout našeho významného rodáka, který si to zaslouží. A těch Hodonín nemá mnoho," řekl radní Jiří Mráka, který instalaci desky navrhl a jako historik připravoval i podklady.

Pro něj je Valtr Komárek především jedním z mužů sametové revoluce a také významným světovým ekonomem. „Myslím si, že ideálním dnem pro odhalení pamětní desky bude výročí jeho narození nebo úmrtí," doplnil Mráka.

O přesném datu odhalení se ale teprve rozhodne. „Pamětní desku pořizovalo vedení strany, takže se ještě musíme domluvit. Možný je květen, kdy Valtr Komárek zemřel, nebo srpen, kdy se narodil. Čím dřív, tím lip," řekl hodonínský místostarosta Jiří Janda.

Pamětní deska je z kameniny a má rozměry šedesát krát čtyřicet centimetrů. „Je na ní jméno Valtr Komárek a uvedené období, kdy v Hodoníně žil," dodal tajemník okresního výkonného výboru sociální demokracie Jiří Švanyga.