„Současnou tržnicí procházím každý den a je nekulturní. Je hned vedle veřejných záchodů. Na zastupitelstvu jsem požádal ve jménu dalších nespokojených lidí, aby zastupitelé našli pro tržnici důstojnější prostředí,” řekl jeden z prvních hodonínských podnikatelů Josef Schmied, který je neoficiálním mluvčím několika Hodoňanů. „Nová tržnice by se mi líbila. Hlavně, aby tam prodávali domácí sýry a uzeniny,” doplnila Eva Charvátková z Hodonína. S návrhem na nové místo pro městskou tržnici přišla hodonínská zastupitelka Alena Venhodová. Novou lokalitou pro trhy by tak mohl být objekt bývalých technických služeb na Masarykově náměstí 5 a 6, který v současnosti spravuje městská bytová správa. „Jsem rozhodně pro nové umístění, protože Hodonín ho potřebuje. Myslím si, že v tomto dvoře je vhodné místo. Také jsem navrhla, aby se využily stánky, které obhospodařuje město,” uvedla bývalá senátorka Alena Venhodová. To se líbí i skupině kolem Schmieda. „Doufáme, že se vedení města co nejdříve kladně vyjádří k tomuto požadavku, aby obyvatelé Hodonína a jeho okolí pak mohli nakupovat v důstojném a kulturním prostředí. Byli jsme na tržištích v Břeclavi a Uherském Hradišti, a tam to kulturu má,” uvedl Schmied.

S tím souhlasí i bývalý starosta Jiří Mráka (ČSSD). „Bývalá tržnice je v nepěkném a neutěšeném stavu. Určitě je vhodné zprovoznit novou. Měli jsme to i v programu, ale už jsme se k tomu nedostali,” sdělil Mráka.

Vedení hodonínské radnice o nové tržnici jedná. „Každopádně je to věc, kterou chceme řešit. Nyní se o tržnici bavíme a nějaké nápady máme. Více budu vědět po osmnáctém listopadu, kdy máme další jednání,” sdělil starosta Igor Taptič. Podle něj je také jednou z možností zmiňovaná lokalita na Masarykově náměstí. „Možná to ale nebude řešení definitivní, avšak dlouhodoběji provizorní, a to než se podaří vybudovat něco důstojnějšího a pevnějšího i se zastřešením,” domnívá se Venhodová s tím, že otázka nové tržnice by pak souvisela i s územním plánem rozvoje města. Na novém prodejním místě se potom mají konat i farmářské trhy. „Myslím si, že se to dá skloubit,” potvrdil starosta. Právě farmářské trhy přežijí i bývalé vedení radnice, neboť hodonínský dům kultury je bude pořádat dál.

„V pořádání farmářských trhů budeme určitě pokračovat, ale nejbližší datum, kdy se uskuteční, vám neřeknu. Právě jednáme, jestli ještě do Vánoc farmářské trhy uspořádáme, nebo ne. Musíme se rozhodnout co nejrychleji,” vzkázal nový ředitel kulturního domu Marcel Řimák.

Ne všichni v Hodoníně mají ale o novou tržnici zájem. „Klidně může fungovat, ale stejně máme nejblíž supermarket, kde je všechno,” dodala Barbora Mrázová z Hodonína.