Naopak méně zajímavé byly volby pro lidi v obcích, kde místní sestavili jen po jedné kandidátce. „Třeba v Suchově byla volební účast jen 4,3 procenta, za první dvě hodiny přišlo k urnám pouze osmnáct lidí. O něco víc jich bylo v Kozojídkách,“ sdělila Myšáková. Krajský rekord při prvním sčítání držely Džbánice na Znojemsku s účastí 4,17 procenta.

Naopak na Hodonínsku lákaly k volbám i samostatné kandidátky, v Josefově byla volební účast hodinu před uzavřením místností šedesátiprocentní a v Karlíně dokonce pětasedmdesát procent. V okresním městě lidé nejvíce volili ve třináctém okrsku, tedy v okolí Mírového náměstí. Tam odhlasovalo v sobotu ve třináct hodin téměř šestačtyřicet procent voličů.

Průměrná volební účast v okresním městu v tuto dobu přesáhla čtyřiatřicet procent. „Účast je lepší, než tomu bylo u posledních komunálních voleb,“ uvedl mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.

Aktuální zpravodajství z celého volebního víkendu vám bude přinášet početný tým Deníku Rovnost. Podívejte se na jeho členy:

V první dvouhodinovce přijel po pohřbu odvolit také nestranický starosta Milan Lúčka do základní školy Očovská. „Křížkoval jsem jedenatřicet jmen, dá se říct, že jsem si dobře vybral. Zcela na rovinu řeknu, že když jsem odvolil, tak to byl pocit osvobozující,“ svěřil se třiašedesátiletý starosta, který už do městského zastupitelstva nekandiduje.

Úderem sobotní druhé hodiny odpolední skončilo hlasování a komisaři začínají počítat volební lístky.

Nejlepší volební zpravodajství z vašeho okresu, kompletní výsledky všech obcí, vizitky zastupitelů okresního města, analýzy možných koalic. To vše nejpodrobněji a nejkvalitněji v pondělním vydání Deníku Rovnost.