Ve středu v hodonínské nemocnici pečovali na lůžkách o třináct covid pozitivních pacientů. Těch už tu ale v předchozích dnech bylo i devatenáct. Další dva jsou v intenzivní péči.

„Posílili jsme kapacity lůžek pro pacienty s nákazou covid-19, kteří potřebují hospitalizaci. Vyčlenili jsme zatím dvacet lůžek, a nyní jsme kapacitu posílili do další deset, a to v prostoru interny muži,“ informoval ve středu odpoledne ředitel Nemocnice TGM Antonín Tesařík s tím, že lidi s akutními stavy přesto nadále ošetří.

Jak upozornil nyní budou v nemocnici projednávat rozšíření kapacity intenzivních lůžek s umělou plicní ventilací. Těch je nyní v Hodoníně jedenáct. „V situaci, kdy se zaplnily kapacity infekčních oddělení v sousedních nemocnicích, v Kyjově či Břeclavi, s rozšířením nákazy jsme museli zřídit separované oddělení s parametry infekčního,“ vysvětlil ředitel s tím, že kvůli tomu museli uzavřít stanici Chirurgie B.

Zároveň dodal, že zásobu ochranných pomůcek mají máme na dva měsíce. „Nedávno jsme obdrželi dodávku od Jihomoravského kraje,“ podotkl Tesařík. Cílem opatření je podle ně maximálně zabránit šíření nákazy mezi zdravotnickým personálem. „Nakažení, kteří jsou hospitalizovaní, mají strach. V jejich očích jde vidět obava z toho, co bude. U zdravotníků je znát něco podobné, bojí se udělat chybu a snaží se přitom poskytnou péči na co nejlepší úrovni,“ dodává ředitel.