„Se zateplením obvodového pláště neboli snížením energetické náročnosti se začalo v srpnu minulého roku," informovala mluvčí zřizovatele, hodonínské radnice, Barbora Lahová.

Po deseti měsících práce skončily. Kromě zateplení čeká vzdělávací instituci ještě oprava sportovního hřiště. Půjde o úplně nový nepřírodní povrch a umělou trávu. „Abychom mohli vypsat výběrové řízení na dodavatele, čekáme už jen na vyjádření Regionálního operačního programu Jihovýchod. Doufáme, že se stavbou začneme v srpnu," sdělila Sylva Demjanovič, která je pověřená vedením hodonínského odboru investic a údržby.

Právě operační program poskytl dotaci necelých dvou milionů korun, což je šedesát procent celkových nákladů. Zbytek potřebných peněz přiteče na sportoviště z městského rozpočtu.

Hřiště bude využívat základní škola, družina, školní klub a nedaleká mateřská škola. Navíc bude běžně přístupné veřejnosti. „Nabídne tak možnost mládeži k trávení volného času a pro pořádání školních sportovních akcí," doplnila mluvčí.

Kromě „Vančurky" se dočkají o prázdninách oprav také další hodonínské školy. Už tento měsíc zahájí práce dělníci na střeše té na Mírovém náměstí. Jejich náklady by neměly převýšit tři miliony korun. V této pseudoslohové budově s funkcionalistickými prvky, kterou projektoval architekt Antonín Blažek, v červenci začne také čtvrtá etapa výměny oken. Ta vyjdou i s výplněmi fasády zhruba na čtyři a půl milionu korun.

Více než milion si pak vyžádají opravy venkovních stěn Mateřské školy Vrchlického.