Letos na ně jako každý rok čeká od pátku 9. října až do neděle také řada novinek od některých ze zhruba stopětadvaceti vystavovatelů z celé republiky.

Nechybí mezi nimi kromě nových odrůd jablek Rubinola a Lipno, obřích hrušek Blanka od pěstitele z Moravského Žižkova a velkokvětých ibišků ani ukázky pěstování fíkovníků Roberta Karase ze slovenské Trnavy či prodej bonsají.

Neopadavé okrasné liány a netradiční druhy vinné révy představuje zase vystavovatel z Popůvek. V jeho stánku si mohou návštěvníci zakoupit také východoasijský angínovník. Ten popisují už staré čínské a mongolské lékopisy. Jeho oddenky a listy se prý s úspěchem používají k léčení zánětů v ústech, krku, průduškách i proti angínám.

Se svými pěstitelskými úspěchy se tu chlubí také hodonínští kaktusáři a citrusáři. Široký sortiment zahradních jezírek a doplňků i zahradní techniky nabízejí firmy z Hodonína i Strážnice. Netradičním zpestřením pro diváky byla také sobotní malá módní přehlídka. S podtitulem Z práce do práce na ní byly předvedeny montérky a pracovní oděvy.