To je jen nepatrný výčet lákadel, která čekají na návštěvníky 33. Hodonínské zahrady Jaro 2010. A to už o nadcházejícím víkendu.

„Tradičně si u nás mohou zahrádkáři zakoupit široký sortiment zboží zahradní technikou počínaje, přes zdravotní a bytové doplňky a semena květin a zeleniny konče,“ láká ředitel pořádajícího Domu kultury Horní Valy Zdeněk Grombiřík.

Připraveno je ale také zpestření pro malé i velké v podobě modelů historických letadel. Prohlédnout si je mohou přijít po celou dobu konání Hodonínské zahrady do prostor malého kinosálu domu kultury.

„Kromě této výstavy se mohou návštěvníci přiučit i umění malování velikonočních kraslic. Připraveny jsou letos i ukázky alternativních zdrojů tepelné a elektrické energie a regulací komínových tahů,“ upozornil Grombiřík na bohatý doprovodný program výstavy.

Po celou dobu jejího trvání budou mít návštěvníci možnost ochutnat odrůdová a dezertní vína z Vinařství Marada Mikulčice. Děti v doprovodu rodičů si pak slíznou lízátko od firmy Hors Hodonín. V rámci občerstvení mohou ochutnat pečené sele na rožni, zabíjačkové speciality i uzeniny, nebo třeba koláčky, perníčky a frgále.

Tradiční prodejní trhy nejen pro zahrádkáře, které se v Hodoníně konají dvakrát do roka vždy na jaře a na podzim, se v prostorách hodonínského Domu kultury Horní Valy konají od pátku 26. března až do neděle 28. března.

V pátek se otevře mezi 13.00 a 18.00, v sobotu od 9.00 do 18.00 a poslední den pak od 9.00 do 16.00.

„Cena jedné vstupenky je pětadvacet korun, děti do patnácti let a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma,“ uvedl Grombiřík. Všechny vstupenky budou navíc podle něho v neděli 28. března v 15.00 slosovány o hodnotné ceny.