A návštěvníky čeká celodenní program. Nejen hudební. „Našim cílem bylo zaujmout úplně každého návštěvníka. Program na pódiu je tedy pestrý, od folklorních vystoupení až například po známou kapelu Holki. Aby nešlo jen o kulturní akci s hudebním zaměřením, rozhodli jsme se trochu předvést i v nabízených procedurách. Máme tu ukázky cvičení, masáží, ať klasických či lávovými kameny. Jde nám o to, aby hosté mohli vyzkoušet to, co k lázním patří,“ přibližuje sobotní program Iva Kljunić Briešťanská, obchodní náměstkyně lázní.

Hudební program odstartovali sourozenci Baťkovi, v poledne nastupuje cimbálová muzika Slovácko mladší z Mikulčic. Muzikanty doprovází i zpěvačka Jana Otáhalová. O pár metrů dál jsou vystaveny obrazy hodonínského malíře Petra Přikryla, který chvíli po poledni začíná malovat přímo na akci. „Domluvili jsme se, že přímo tady namaluji jeden ze svých obrazů. Konkrétně obraz bizonů. Jeden takový už jsem namaloval, ale když sem jej sem nesl na výstavu, po cestě se mi podařilo ho prodat,“ usmívá se malíř zatímco tvoří.

Ilustrační foto.
Místo kostek bude asfalt, rozhodli v referendu. Slibují si méně hluku od aut

Slaví se v celém lázeňském parku. Součástí je i jarmark všehochuti, takže lidé procházejí a zastavují se u stánků, které nabízí téměř vše. Od jídla, vína, přírodní kosmetiky až po ručně dělané výrobky. U jednoho ze stánků nabízí ručně malované produkty, jako jsou například klíčenky či náušnice, i Irena Kučerová. „Je to vše malované na dřevě a každý kus je originál. Věnuji se tomu teprve rok, rozhodla jsem se, že změním život a z obchodování jsem se pustila do rukodělné tvorby. Lidé chodí kolem a ti, co mají rádi ruční práci, se zastavují a zajímají se. Akci jako je tato chválím, byť přímo tady jsem poprvé. Ale lidé pomalu chodí, odpoledne asi dorazí ještě víc, třeba místních. Je tu příjemně,“ hodnotí oslavy výtvarnice.

Lidé zvědavě přihlížejí i u stanů, kde pracovnice lázní provádějí ukázku procedur. „Zatímco na nízkofrekvenční cévní terapii Bemer. Lidé to moc neznají, proto je přímo na tuto ukázku musíme spíše lákat a zvát je. Naopak o ukázku masáží je velkým zájem, tam máme pořadník,“ říká vedoucí vodoléčby Helena Prečanová.

Ilustrační foto
Na Hodonínsku lidé opět vyjdou do ulic. Hájit demokracii

Přestože největší oslava čtyřicátin se koná dnes, slavit se bude po celý rok. „Máme v plánu pár akcí na léto, mimo třeba letní kino, připravujeme ještě něco. To ale zatím zůstává v utajení,“ doplňuje Kljunić Briešťanská.

MICHAELA IVÁNKOVÁ