Letos se do oslav zapojila většina měst a obcí na Hodonínsku. Patří mezi ně například i Petrov. Tam pořádají pro všechny maminky s dětmi zahradní slavnost. Na programu je vystoupení mažoretek z Petrova a Sudoměřic, vystoupení maminek a dětí z Mateřského centra Klubíčko a děti ze základní školy. „Při této příležitosti přivítáme i nové občánky do života a představíme naše nové dětské hřiště,“ uvedla za pořadatele Alena Konečná. Slavnost se uskuteční v neděli od tří hodin odpoledne v Kulturním a společenském centru.

Slavit bude v neděli i Strážnice. Tam vystoupí mažoretky i gymnastky, dětská folklorní skupina Fěrtúšek nebo Demižónek. Pořadatelé pro všechny připravili i překvapení – vystoupení Brněnských tetin. „Zahrají všem pohádkový příběh plný písniček,“ uvedla Blažena Bučková z Rodinného centra ve Strážnici. Akce se uskuteční od půl čtvrté odpoledne v Zahradě u svatého Martina ve Strážnici.


PŘIJEDOU Z NÁRODNÍHO


Na maminky myslelo i vedení Josefova. Naplánovalo pro ně operetní představení. „Jedná se o hudebně zábavný pořad s melodiemi z operet a muzikálů, ve kterém účinkují přední sólisté Národního divadla moravskoslezského v Ostravě,“ uvedla za pořadatele Radka Pospíšilová. Představení se uskuteční od tří odpoledne v Kulturním domě v Josefově.

Pozadu s oslavami nezůstavají ani ve Veselí nad Moravou. Tam se však nezaměří jen na Den matek, ale také na Den otců, dětí a penzistů – akci pojímají jako Den rodiny. Na programu je vystoupení dětí ze základních škol a soutěž pro rodiny plná her a pohybových klání. „Letošní novinkou je, že děti a dospělí budou společně třídit odpad,“ uvedl mluvčí veselské radnice Jakub Zbořil. Vítězové rodinné soutěže mohou vyhrát plavbu po Baťově kanále. Veselský Den rodiny se uskuteční v neděli 20. května od třetí hodiny odpoledne v Panském dvoře.