Podobně dlouho potrvá druhá nejdražší stavební akce, dlouho připravovaná plavební komora Rohatec. Ta propojí Baťův kanál s řekou Moravou. Zahájení dvousetmilionové stavby je naplánované na poslední čtvrtletí příštího roku. „Záleží na průběhu stavebního řízení a dokončení výkupů pozemků," uvedl mluvčí Ředitelství vodních cest ČR Jan Bukovský.

Desítky milionů korun by se měly v příštím roce výrazně podepsat na stavu místních státních a krajských silnic. Hotové mají být do konce letních prázdnin opravy cesty mezi Strážnicí a Bzencem-Přívozem.

Do stejného data chtějí silničáři opravit průtah Hrubou Vrbkou a také sedm kilometrů silnice mezi Kyjovem a Ratíškovicemi. „Součástí stavby je rekonstrukce odvodnění, napojení sjezdů a účelových cest," upřesnila mluvčí krajského úřadu Monika Brindzáková s tím, že další investiční akce kraje se lidé dozvědí na začátku příštího roku.

Dlouho čekají milovníci plavání na opravu největšího krytého bazénu v okrese. Modernizace hodonínského sportoviště za devadesát milionů korun má skončit v říjnu příštího roku.