Nachází se v Kollárově ulici. „Jde o prostor, kam se vejde zhruba dvacet lidí. Jsou tam karimatky, spacáky a lidé zde mají možnost se osprchovat," popsal službu vedoucí veselského odboru sociálních věcí a zdravotnictví Vlastimil Hruška. Nocležníci zde dostanou také teplou polévku a čaj.

Hruška zároveň doplnil, že nebývá více než tři až pět zájemců. Podmínkou otevření této krizové varianty je venkovní teplota kolem minus pěti stupňů a také zájem postižených lidí. Jinak se radnice snaží lidi bez domova směrovat do ubytoven. Ty jsou ve Veselí nad Moravou dvě, z toho je jedna momentálně plně obsazená. Noclehárna je tak ve Veselí krajním řešením.

Ve Strážnici noclehárna zcela chybí. Problémy s lidmi bez přístřeší na ulicích prý ale nemají. „Zatím tady v okolí nikoho takového nemám, ale až přijdou, tak je posíláme třeba do Veselí nebo Uherského Hradiště. Vše jim pomůžeme zajistit," sdělila strážnická sociální pracovnice Helena Tomčalová. Ta také podotkla, že se ještě nesetkali se situací, kdy by lidi nebylo kam umístit.

V Kyjově řeší situaci bezdomovců dvěma ubytovnami. „Máme městskou a komerční. V naší osmdesátilůžkové je ještě volno," uvedl mluvčí kyjovské radnice Filip Zdražil. Druhá zmíněná ubytovna má kapacitu 121 lůžek a je plně obsazená.
Pokoj městské ubytovny je vybavený kuchyní s lednicí, sprchou a toaletou i pračkou. „Samozřejmostí je provádění sociální práce, kterou mají na starosti zaměstnanci městského úřadu," informoval Zdražil.

Kyjov využívá jedinou noclehárnu v okrese, a to tu hodonínskou. Od září sídlí nově v Čajkovského ulici. Její kapacita je pouhých deset lůžek. Dříve jich přitom měla dvacet. „Je to hrubě nedostačující počet, který zdaleka nepokrývá poptávku. Potřebujeme minimálně jednou tolik míst," zdůraznil ředitel Oblastní Charity Hodonín Václav Salajka.

Stávající prostory jsou velmi malé a jejich rozšíření není možné, proto je ve hře několik řešení situace. „Jednou z možností je přemístění ubytovny jinam, hledání prostor je ale velmi těžké," uzavřel Salajka.