Lidé z Hodonína trápí stav cyklostezek a málo zeleně v centru. Dnes budou mít možnost zeptat se starosty Lubora Šimečka, co s tím radnice bude dělat.

V loňském roce redaktoři hodonínského Deníku v anketě zjistili, že lidem vadí nepořádek, vandalismus a chybí jim také více zeleně v centru města. Letos lidi trápí podobné problémy jako loni.

„Nelíbí se mi, když se mládež vrací z nejrůznějších restaurací a dělá cestou nepořádek. Také počmárané zdi nejsou nejlepší vizitkou. Připadá mi, že Hodonín býval klidnějším městem,“ posteskla si Helena Antošová.

Starosta města Lubor Šimeček na minulém dnu s Deníkem slíbil, že s nepořádekem a vandaly se pokusí radnice něco udělat. „Nedávno jsme na zastupitelstvu schválili vyhlášku o zákazu pití na veřejných prostranstvích, takže policie bude mít větší kompetence zasáhnout proti opilcům v parku a na dalších místech ve městě,“ vysvětlil.

Lidé by si přáli, kdyby město vybudovalo kvalitní cyklostezky, které by zajistily bezpečnější pohyb po městě cyklistům.

„Nelíbí se mi stav ani délka místních cyklostezek. Vedou většinou odnikud nikam a nenavazují na sebe,“ říká Lenka Weissová. Na cyklostezkách je podle ní nevyhovující i povrch, který je z kostek. Se špatným stavem cyklostezek souhlasí i Jaroslav Ševčík. „Rádi s manželkou jezdíme na kole a citelně nám chybí stezky ve městě i v nejbližším okolí. Určitě by to prospělo nejen cyklistům, ale i motoristům,“ myslí si. Deníku se podařilo zjistit, že radnice se cestám pro kola již začala věnovat.

„Cyklostezkami se budeme zabývat. Ne přímo v centru města, ale spíše na silnicích, které vedou z Hodonína,“ nastínil Šimeček.

Hodoníským také vadí, že Hodonín jako lázeňské město nemá moc zeleně v centru a chybí udržované parky, ve kterých by mohli trávit svůj volný čas. Svůj názor v anketě projevila i studentka Beáta Komorníková.

„Našemu městu chybí pořádně udržovaný park s lavičkami, kde by se dal v klidu strávit příjemně čas,“ řekla.

Co si o názorech místních myslí starosta? Bude se radnice zabývat cyklostezkami a zelení ve městě? Přijďte dnes na pěší zónu a zeptejte se na to, co vás zajímá. Program začíná ve tři hodiny odpoledne.