VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hodonínští lídři: Chceme okrskáře

Hodonín /ANKETA/ – Lídři v Hodoníně nezavrhují investici do kamer. Navrhují i zavedení okrskových strážníků.

28.9.2010 11
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Karel Pech

Bezpečnost a pořádek v ulicích Hodonína. To je další z problémů, které bude muset po volbách nejspíše řešit nové vedení hodonínské radnice.

Podle současné hodonínské starostky Milany Grauové a lídryně ODS by k posílení bezpečnosti mohlo přispět navýšení počtu městských strážníků. „Stojí za zvážení obnovení myšlenky, kterou chtěla strana uskutečnit už v tomto volebním období. Chtěli jsme, aby skupina strážníků měla na starosti určitý obvod. Zvýšil by se tak jejich přehled o skutečném dění v konkrétní lokalitě,“ myslí si Grauová.

S podobnou myšlenkou jde do voleb i hodonínský exstarosta a lídr Šance pro Hodonín Lubor Šimeček. Tomu se líbí systém, který fungoval už za první republiky. „Je potřeba, aby znali strážníci lépe svůj terén. Líbí se mně například model praktikovaný v období první republiky, kdy okrskáři žili s určitou částí města,“ nastínil Šimeček a dodal, že právě k tomuto systému by se mělo v Hodoníně směřovat. Podle něj ale nesmí být dražší než stávající model.

Také zastupitel a lídr Nezávislých Igor Taptič se domnívá, že jedním z možných řešení vedoucích ke zvýšení pořádku v Hodoníně je strážník městské policie mající svůj stálý obvod. „Lidé by strážníka znali a mohli se na něj s důvěrou obrátit. Pak by možná stačila i obyčejná píšťalka. Je to věc fungující i jinde ve světě,“ řekl Taptič.

Podle hodonínské místostarostky a lídryně KDU-ČSL Anny Matějkové je možností, jak zvýšit bezpečnost ve městě, mnoho. „Kdybychom chtěli uskutečnit myšlenku okrskářů, musel by se zvýšit počet městských strážníků. Všechno ale záleží na penězích,“ myslí si Matějková, která má na radnici městskou policii pod svým patronátem. Místostarostka tak myšlenku okrskových strážníků nezavrhuje. Zřízení okrskových strážníků nepovažuje za akutní zastupitelka a lídryně KSČM Martina Milerová. „Bude záležet na tom, jak se vyvine situace ve státní policii, kde má dojít ke škrtům. Myslím si ale, že teď okrskoví strážníci nejsou nutní,“ uvedla Milerová.

Lídři se také neshodují v tom, zda má město investovat do bezpečnostního kamerového systému. Matějková si například myslí, že současný stav kamerového systému je uspokojivý. Lídr TOP 09 Petr Krčmář zase navrhuje, aby kamery městské policie mohly sledovat i státní policisté. Taptič si naopak myslí, že by byla vhodná optimalizace stávajícího kamerového systému. Podle něj je také nutné zvážit všechna řešení vedoucí ke zlepšení bezpečnosti ve městě.

ANKETA: Potřebuje Hodonín další investice do kamerového systému?

Lubor Šimeček

lídr Šance pro Hodonín

Domnívám se , že je potřeba změnit přístup ke kamerovému systému. Počet kamer by se měl spíš snížit, ale naopak jsme pro zvýšení kvality záznamu. Jejich současné rozlišení je špatné a kamery jsou méně funkční.
Milana Grauová

lídr ODS

Jsem opravdu přesvědčená, že investice je potřebná. Kamerový systém tak, jak funguje, je dobrou prevencí. Mám zkušenost s tím, že pokud se na místě nachází kamera, tak může odradit od činu potenciální výtržníky.
Igor Taptič

lídr Nezávislých

S bezpečnostní situací v Hodoníně je třeba urychleně něco dělat. Jestli z Hodonína udělají bezpečné město kamery, pak je to investice účelná. Je ale možné, že se k efektivnějšímu zajištění bezpečnosti dostaneme i optimalizací práce kamer stávajících.
Radek Motičák

lídr Věci veřejných

Zařízení , které se kupovalo před pěti lety, je opravdu zastaralé . Mělo by se investovat hlavně do zkvalitnění signálu či softwaru. Jsem jinak pro to, aby bylo v Hodoníně více kamer.
Petr Krčmář

lídr TOP 09

Hodonín má takové množství kamer, které jsou schopny pokrýt strategicky důležitá místa. Chtěli bychom zajistit propojení kamerového systému městské policie se systémem státní policie. Tím dosáhneme lepší součinnosti a v konečném důsledku i rychlejších reakcí na vznikající problémy.Anna Matějková

lídr KDU–ČSL

Myslím si, že v dané situaci je kamerový systém uspokojivý, ale vždy je co zlepšovat. Všechno záleží na penězích, i rozšíření kamerového systému. Máme promyšleno hodně míst, kam umístit kamery, ale záleží na penězích.
Jiří Mráka

lídr ČSSD

Bezpečnost obyvatel je důležitá. Jestliže se teď mají snižovat stavy u policie, je opravdu pro bezpečnost občanů důležitý. Takže bych podpořil rozšíření kamerového systému.
Martina Milerová

lídr KSČM

Myslím si, že kamerový systém určitě napomáhá proti kriminalitě a mělo by se vyhodnotit, zda jsou kamery potřebné. Pokud ano, určitě rozšíření podpořím.

Jiří Kubrický

lídr Změny

Hodonín se umístil, co se týká bezpečnosti, velmi dobře. To znamená, že policie pracuje dobře. Investovat ještě do kamerového systému – ano, ale je potřeba vytipovat místa, kde by byly kamery nejprospěšnější a zároveň aby nemonitorovaly zbytečně moc.
Maria Dostálová

lídr Konzervativní strany

Městská policie má asi třináct kamer a jsou lokality, kde by stálo za to ještě další umístit. Chtěli bychom, aby byla vidět více pochůzková služba, a taky podpořit, aby kamery chránily majetek a zároveň respektovaly soukromí občanů.
Zuzana Domesová

lídr Sdružení nestraníků

Řekla bych, že ještě ano. Na těch problémových místech by kamery měly být. Rozhodně pomáhají a nejsou podle mě, jak se o nich mluví, žádným zásahem do soukromí.Autor: Veronika Horáková

28.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:
Požár zničil byt na břeclavském sídlišti Slovácka. Foto: David Korda
17

Po požáru v Břeclavi pomáhá rodinám vlna dobrovolníků i město

Ilustrační foto.

Jsem váš ředitel, tvrdí zloději v e-mailech. Z firem vylákali přes 30 milionů

AKTUALIZOVÁNO

Hodonín představil nové CT. Bude sloužit nepřetržitě

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Radiodiagnostické oddělení Nemocnice TGM v Hodoníně v úterý odpoledne představilo nový výpočetní tomograf Revolution EVO. Ten pořídila z dotace od Jihomoravského kraje za patnáct milionů korun.

Vydala své první CD. Text jedné písně je o tátovi, říká mladá zpěvačka

Starý Poddvorov /FOTOGALERIE/ - Podílela se třeba na cédéčku Jožky Šmukaře, nyní se může zpěvačka Jana Otáhalová ze Starého Poddvorova na Hodonínsku pyšnit vlastním. „K jeho vydání mě hodně přiměla moje maminka, která mě ve všem podporuje. Mám hodně cédéček, kde jsem hostovala, ale kam jsem přišla, kde jsem zpívala, chodili za mnou lidé, jestli nemám svoje CD,“ prozrazuje desetinásobná vítězka soutěže na Tvrdonských národopisných slavnostech.

Moravu potrápil silný vítr. Lámal stromy, odnášel střechy, přerušil elektřinu

Jižní Morava – Vítr, který v pondělí udeřil na jihu Moravy, odnášel střechy a vyvracel stromy. Lesníci a energetici v úterý dopoledne sčítali škody. Jihomoravští hasiči vyjeli od pondělního odpoledne k více než sto případům.

Studenti i vyučující pomáhali. Uspořádali sbírku oblečení a obuvi

Hodonín - Jedenáct pytlů naplnili studenti a vyučující hodonínské obchodní akademie použitým oblečením a obuví. Ve spolupráci s Oblastní charitou Hodonín totiž uspořádali sbírku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT