O pořízení nového mobilního radaru budou rozhodovat dnes hodonínští radní. „Dříve se sice uvažovalo o úsekovém měření. To by však bylo hodně nákladně. Velice problematické by bylo i přivedení elektřiny a vyřešení pozemků,“ vysvětlil ředitel hodonínské městské policie Jindřich Vašíček.

Přednost tak dostala mobilní novinka umožňující měření i na větší vzdálenost a pořízení videa. „Předkládáme zadání zakázky na dodávku radaru pro měření rychlosti za kupní cenu 387 tisíc korun včetně DPH,“ uvedla v důvodové zprávě administrátorka zakázek Eliška Šebestová.

Zvýšit bezpečnost v místě častých a také vážných nehod se snažilo už nejedno vedení radnice, a to i snahami o okružní křižovatku. Ty úspěšné nebyly. Především proto, že tady stát připravuje úsek Rohatec – Lužice čtyrproudé dálnice D55.

Republikové ředitelství silnic a dálnic počítá výhledově s tím, že zmíněná část dálnice za zhruba dvě miliardy korun se uvede do provozu až za deset let. Navíc ani nepočítá s napojením krajské silnice od Ratíškovic a hodonínského Černého mostu. Původně uvažovaný exit Hodonín-Východ zatím ale zůstává v územní rezervě.

V současnosti jde ale o místo častých dopravních nehod. I letošní léto u křižovatky přistával vrtulník po té, co se tady střetl kamion s osobním autem. Řidič nákladního auta jel od Hodonína směrem na Ratíškovice. V křižovatce narazil do Škody Octavia, která jela po hlavní. „Následkem nárazu skončilo osobní vozidlo až v přilehlém poli. Řidička osobáku utrpěla zranění, se kterým byla letecky transportována do nemocnice,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník, která se stala koncem června.