Byť ne na ledě, ale na plátně. Pro Hodonínské to bude premiéra. „Nic takového tady nebylo. Chtěl jsem to uspořádat už v minulém roce. Jenže to nešlo, kvůli covidu, omezením a předtím byl zrušený i světový šampionát ve Švýcarsku,“ přiblížil myšlenku Pivního festivalu na zimáku hokejový trenér Otakar Čajka, který je ředitelem pořádající městské organizace TEZA Hodonín.

Podle něj má být ale tentokrát hokej bonusem a připadanou hodnotou k dobrému pivu a zábavě, a to jak v pátek, tak i v sobotu, kdy je na programu mistrovství světa i zápas České republiky s Norskem. Obavy po nepodařeném utkání s Rakouskem však Hodonínští nemají. „Myslím si, že lidi budou zvědaví, jak budou naši hrát v dalším duelu. Nejdřív ve čtvrtek s Lotyšskem už s Pastrňákem. Věřím, že v sobotu s Norskem už to pošlape, jak má,“ řekl Čajka.

Loni nechali silničáři na I/54 opravit na archlebovském katastru most.
Opravy průtahu Archlebovem na Hodonínsku mají začít v červnu

Organizátoři stanovili po oba festivalové dny zavíračku na hodinu před půlnocí. Tedy tak, aby hosté po velkoformátové projekci večerního zápasu stihli jak případné prodloužení, tak v klidu dopít závěrečná piva. Šéf pořadatelů navíc prozradil, že na premiérový ročník festivalu pozval i hodonínské hokejové legendy ze sedmdesátých let.

Návštěvníci se mohou těšit ale především na chutná piva ze zhruba desítky menších pivovarů. Domácí barvy bude hájit minipivovar Křikloun. Z blízkého okolí budou také piva ze Slováckého pivovaru, Kyjovského pivovaru, Strážnického Slavjanu, pivovarů Holy Farm a Na Vyhlídce. Z o něco větší vzdálenosti budou sudy od Lišáka z Topolan na Vyškovsku, z Jarošovského pivovaru z Uherského Hradiště či od Valáška ze Vsetína. Zřejmě nejvzdálenějším pivem na akci bude kácovský Hubertus. Jako denní vstupné určili organizátoři padesátikorunu.

Úvodní piva festivalu se roztočí tento pátek od šestnácti hodin.