„Úpravy spočívají v celkovém zateplení obvodového pláště kontaktním a zateplovacím systémem, ve výměně stávajících dřevěných okenních a dveřních výplní," upozornila mluvčí hodonínské radnice Barbora Lahová s tím, že dojde k osazení nových plastových výrobků, původní komíny a pilíře se vybourají až k podlaze. Ta se zateplí minerálními deskami s parotěsnou zábranou.

Při úpravách střechy a půdy dojde k zazdění otvorů ve štítu a kompletně nové budou také klempířské prvky z hliníkových nebo pozinkovaných plechů. „Součástí zakázky je i vybourání původního venkovního přistavěného vstupu a výstavba nového," podotkla mluvčí. Náklady na opravy, které činí milion šest set tisíc korun, spolufinancuje unie a ministerstvo životního prostředí.

Na opravy je připravená také hodonínská Základní škola U Červených domků. „Půjde o výměnu stávajících krčků mezi pavilony. V otvorech v místech vstupů do krčků se provedou nové svislé konstrukce, nové budou také veškeré dveřní otvory spojující krčky s jednotlivými pavilony," vysvětlila Lahová.

Dveře budou v protipožárním provedení. Nový bude také okapový systém. „Práce mají být dokončené do konce srpna," dodala Lahová. Opravy mají vyjít na téměř tři a půl milionu korun.