Na čtvrtečním veřejném slyšení se zástupci města představily děti svůj nákladný projekt. Mnozí přítomní byli z jeho závěrů překvapeni. Ve vytipovaném prostoru u bývalé Duhové školy v Bažantnici by teenageři do budoucna rádi viděly nejen lanové aktivity a trampolíny, ale třeba i populární horolezecké stěny.

Zdá se jim, že dětem od jedenácti do patnácti let chybí prostor na aktivity, které jejich věkovou skupinu zajímají. „Ve svém průzkumu jsme zjistili, že je v Hodoníně spousta nevyužitých ploch i hřišť ve velmi špatném stavu,“ uvedla Nikol Sochorová z Dětského parlamentu.

Řešení mají děti jednoduché. Lepší jedno pořádné hřiště s atrakcemi pro jejich věkovou skupinu, než opravovat řadu jiných hřišť s pískovišti a průlezkami pro nejmenší, na kterých se náctiletí stejně nevyřádí.

„Kolem škol v Hodoníně hřiště jsou. Ale pro nás dvanáctileté v nich k trávení volného času opravdu nic není,“ je přesvědčená Sochorová.

Že město snahu dětí o vybudování adrenalinového ráje podpoří, soudí další zástupce dětí Rudolf Jelínek. „Víme, že náš projekt je finančně náročný. I tak věříme, že hřiště, za které tady bojujeme, nakonec město vystaví,“ uvedl člen Dětského parlamentu.

Poté, co loni tento poradní orgán dospělých velmi intenzivně zapracoval na projektu Bezpečná cesta do školy, očekávala na veřejném slyšení řadu nových námětů z řad dětí také místostarostka Hodonína Milana Grauová. „Projekt, se kterým děti přišly, je skutečně velmi nákladný. Na jeho úkor bychom pak nemohli opravit jiná, stávající hřiště po Hodoníně,“ uvedla Grauová. Jak uvedla, prvky navržené dětmi by byly nebezpečné. „Přesto se tím budeme určitě zabývat,“ ujistila děti místostarostka.