Výsledkem je i nařízení města pro vymezení parkovacích míst pro rezidenty na náměstí Osvobození, na Zámecké ulici a vnitrobloku Národní třídy. Nový výnos začne platit už od prvního červnového víkendu. „V souladu s názory místních vytvoříme parkovací zóny pro ty, kteří tam bydlí. Budou mít při parkování přednost,“ informoval místostarosta Jiří Janda s tím, že novinku čeká půlroční zkušební provoz.

Místní si tak pořídí parkovací karty jako provozovatelé aut. „Jednotlivé vchody pak budou mít určitý počet dalších karet navíc tak, aby u domu mohli zaparkovat také známí nebo opraváři. O výjimku si ještě mohou požádat ti, co mají auta služební nebo je mají na leasing,“ přiblížil místostarosta. Pokud se úprava osvědčí, zavede ji město od příštího roku formou vyhlášky.

Vznikem problematického nového parkoviště v Jánošíkově ulici se zabývalo další z trojice jednání. Před třemi lety se téměř šest set lidí postavilo proti výstavbě skoro padesáti stání, kvůli nimž by nenávratně zmizela část tamního parku. Tentokrát se místní s radnicí shodli na kompromisu šestnácti podélných parkovacích míst. „Byl jsem spokojený jak s korektním jednáním, tak s jeho výsledkem,“ řekl David Schovánek, který v Jánošíkově ulici bydlí.

Podobně shodu vnímá i jedna z iniciátorek petice na záchranu parku a později zastupitelka Radana Stahalová. „Místo parkování bych tady raději viděla cyklostezku, protože zvláště v létě tudy jezdí mnoho cyklistů. Výsledkem jednání je sice ústupek, ale představitelé samospráv, kteří tady přímo bydlí, byli právě pro tuto variantu,“ hodnotila závěry zastupitelka ze sousedního náměstí Osvobození.

Nová podoba Jánošíkovy ulice má být podle vedení radnice vyprojektovaná ještě v tomto roce. „Domluvili jsme se také na úpravě parku s prořezem starých keřů, plotu tamní mateřské školy, novém pouličním osvětlení a samozřejmě na opravě silnice a chodníku, po kterém se lidé dostávají na koupaliště,“ uvedl Janda a dodal, že nové velké parkoviště radnice plánuje právě mezi plovárnou a hotelem Panon.