Právě spolu s ním byl posledním krajským radním z Hodonínska Antonín Tesařík. Nynější předseda zastupitelského klubu křesťanských demokratů a člen výboru pro dopravu. „Z vlastní zkušenosti vím, že pro každou lokalitu a okres je lepší, když má zastoupení přímo v uvolněné volené funkci. Má to řadu výhod, jak přímé přenášení informací o dotacích, tak setkávání se se starosty a řešení problémů, které obce mají," uvedl Tesařík s tím, že i tak má radní zajišťovat rovnoměrný rozvoj kraje ve všech oblastech. „Avšak i na státní úrovni se každý snaží prosazovat především zájem místa, odkud pochází," doplnil bývalý radní a dopravní inženýr.

Poté, co před čtyřmi lety opustil post ředitele hodonínské nemocnice a věnoval se celé funkční období jako radní na plný úvazek krajské dopravě a na podzim schváleným zásadám územního rozvoje, tak se nyní rozmýšlí nad další profesní kariérou. „Mám několik nabídek a také dost času, abych se do Vánoc rozhodl. Nabídky jsou z obou oblastí, které jsou mi blízké, tedy z dopravy i zdravotnictví. Jedna je i mimo náš kraj," prozradil Tesařík, který ještě působí v dozorčí radě Českých drah.

Hodonínsko neztratilo jen místa v radě, ale poprvé od roku 2008 nemá ani politika jako předsedu některého z výborů. V minulém volebním období byl v čele jednoho dubňanský právník Václav Novák. O čtyři roky dříve měl hodonínský okres dokonce tři předsedy. Nyní má jednoho místopředsedu, a to Ivo Pojezného. Ve dvou výborech nemá ani zástupce.

Za to ve dvou výborech, a to finančním a pro dopravu, je členem nováček v zastupitelstvu – Ivo Vašíček z Čejkovic. „Navazuji na práci, co dělám v Brně, zajímá mě dopravní integrace a řešení komplikací, které doposud byly jinak řešené v Brně a jinak krajem, zabývám se také rozpočty ve straně, v Brně i profesně," sdělil Vašíček, který je v investiční komisi brněnské městské rady. Podotkl, že se jako reprezentant Pirátů zasadí o zprůhlednění práce výborů. „I když jsem v opozici, tak jsme domluvení s hejtmanem, že bude i audiozáznam z jednání zastupitelstva," dodal Vašíček.