Průvod zahájili starostové horňáckých obcí - starosta Hrubé Vrbky Stanislav Prášek, starosta Javorníka Jiří Hrbáč, starosta Kuželova Milan Kostelanský, starosta Lipova Miloslav Jagoš, starosta Nové Lhoty Antonín Okénka, starosta Suchova Petr Horňák, starosta Velké nad Veličkou Jiří Pšurný, starosta Malé Vrbky Josef Kadlčík  a starostka Louky Anna Vašicová.

Přes čtyři stovky krojovaných lidí se po čtvrté hodině odpolední zúčastnily průvodu, který se konal k šedesátému výročí prvních Horňáckých slavností. Představila se muzika Trnečky, vynášení Moreny, létečka, Velikonoce – šlahačka, senoseči a dožínky, kosci a žnečky, mužské sbory z Lipova a Kuželova, Malani, dožínkového věnce, hrablice a kosáci, gajdoši a kára s nářadím, páry, děti v pracovních krojích a kosci na voze.

Pan Josef Baiel na slavnosti jezdí téměř sedmadvacet let od doby, kdy se jeho bratr zakoukal do Aničky Čajkové a na Horňácko se přiženil. Návštěvu rodiny spojuje se slavnostmi, a protože je muzikant, nejvíce se mu líbí muzika a písně. Letos poprvé sebou přivezl kamaráda se Šumperka. „Jsem nadšený, průvod byl krásný, komentář velice poutavý a těším se, co mě čeká dál,“ říká Tomáš Motýl. Už osmadvacet let se slavností účastní i Karel Matoušek z Rychnova nad Kněžnou, čeho si nejvíce cení je prostředí, skvělá organizace a především skvělí lidé.

Po pětileté pauze přijela se svým stánkem také Ivanka Štosová. „Slavností se účastním velice ráda, jediné čeho zde není dostatek, je ubytování,“ posteskla si prodejkyně.

Program akce, která se konala od čtvrtka do neděle, nabídl návštěvníkům jarmark, mši svatou, koncerty a výstavy.