Manželský pár z Hodonína, který podniká v několika živnostech, se rozhodl otevřít netradiční zařízení, které kombinuje služby kadeřnice s pohostinstvím. „Podnikáme několik let v různých oblastech a už dlouho jsme si chtěli udělat takový rodinný podnik, místo kam by mohly chodit celé rodiny i s dětmi.“ uvedl Stanislav Bernátek, majitel firmy. Kadeřnictví je v samostatné místnosti oddělené od nekuřácké restaurace. „Není to klasická hospoda, zaměřili jsme se na celé rodiny. Žena se může ostříhat, muž na ni počká u piva a máme tu i hračky pro děti.“ vysvětlil Bernátek.

Zajímavá kombinace živností se zatím rozjíždí. Podnikatelé nemají strach o budoucnost firmy. Soudí, že se v okrese další kadeřnictví bez problémů uživí. Chtějí obsloužit lidi z okolních vesnic, ale i z Hodonína. „Do kadeřnictví chodí teď víc lidí než do hospody.“ usmívá se Sára Bernátková. Denně tu zatím ostříhají dva až tři lidi. Někteří přicházejí ze zvědavosti, jiní se předem objednávají, občas se někdo staví na pivo. Podnik má po dvou týdnech provozu i své pravidelné hosty. „Občas sem zajdem na pivo, možná se tu někdy nechám i ostříhat,“ řekl Petr Makudera, jeden z nich. Podnikatelé podle svých slov chtějí vytvořit prostředí, které nebude klasickým hostincem. Člověk by se tu podle Bernáška neměl cítit jako v hospodě, ale jako na návštěvě. V budoucnu chce podnik ještě zvelebovat, plánuje třeba výstavbu parkoviště. Sám se zatím nikde s podobnou kombinací nesetkal.

„Dcera se učí kadeřnicí, takže jsme to tu otevřeli taky pro ni.“ dodal. Budoucnost firmy vidí optimisticky. Do půl roku si podle něj lidé cestu do kadeřnictví najdou.