Právě tam v čerstvě opravené a rozšířené radnici se mohou zájemci seznámit s touto výjimečnou osobností v tamním síni slávy, která je věnovaná právě významným postavám spjatým s touto nejvýše položenou obcí na Kyjovsku. Kromě Köhlera se zde mohou Strážovičtí pyšnit i postavou Matěje Poláčka. „Ten se podílel na stavbách mostů po celém světě,“ připomněl strážovický starosta Petr Markus.

Poláček pracoval například na dopravních a technických stavbách v Norsku, Švédsku či Belgii. Působil také v Angole nebo na druhé straně Atlantiku, v Argentině, kde za sebou zanechal nejen nové mosty, ale třeba i přehradu. Mezi dalšími osobnostmi je archeolog Vladimír Hofman, malíř a restaurátor Ladislav Schovanec či ředitel školy Jan Šťastný.

Vytápění odpadním teplem ze sklárenský van se má rozšířit i do krytého bazénu.
Bazén a školy v Kyjově má vytápět teplo ze skláren. Má to ale podmínku

Kromě této stále expozice a aktuální výstavy betlémů se mohou podívat příchozí i na jiné novinky, včetně nových místností využitelných místními spolky. Nové jsou zde také toalety, střecha a nad garážemi hasičů ještě vznikly prostory pro obecní archiv. Celý objekt má samozřejmě zcela nový kabát, na němž při pohledu od silnice I/54 upoutají nové hodiny.